Oszukała pilankę na kartkę do sąsiada

17.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #policja   #oszustwo   #ostrzeżenie   #apel   

90-letnia mieszkanka Piły została okradziona przez kobietę, która pod pozorem pożyczenia kartki w celu pozostawienia wiadomości dla sąsiada weszła do jej mieszkania. W ten sposób starsza pilanka straciła oszczędności swojego życia.

 

Do oszustwa doszło w ubiegłym tygodniu. Do domu 90-letniej mieszkanki Piły zapukała kobieta twierdząc, że przyjechała z zagranicy a celem jej wizyty w Polsce, była chęć odwiedzin sąsiada seniorki, którego jednak w domu nie zastała.
 
- Poprosiła więc starszą panią o kartkę, w celu pozostawienia dla niego wiadomości. Właścicielka wpuściła kobietę do mieszkania i poszła do pokoju obok poszukać kartki. Oszustka w tym czasie przeszukała zawartość szafy 90-latki i dokonała kradzieży znajdujących się tam pieniędzy w kwocie prawie 40 000 złotych – relacjonuje biuro prasowe Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Policja apeluje o ostrozność.

- Oszuści działają pod różnymi legendami, aby osiągnąć swój cel. Na swoje ofiary najczęściej wybierają samotnie mieszkające starsze osoby, Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do domu nieznajomych, a w razie wątpliwości poprośmy o pomoc sąsiada lub zadzwońmy na policję.
 

To może Cię także zainteresować:
Powstał punkt rekrutacyjny "Platformy Praca"
Pilanin opowiadał o swoich podróżniczych pasjach
Jest zwycięstwo Enei PTPS Piła

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: pp24.info.pl