„Lokomotywa” wjechała na dworzec

40. Międzynarodowy Listopad Poetycki i Dzień Kolejarza był okazją, do zorganizowania happeningu na pilskim dworcu PKP. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 19 i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz ich rodzice. Podczas spotkania po polsku, rosyjsku, angielsku i niemiecku recytowano wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, a także prezentowano inne poetyckie utwory „kolejowe”. Między innymi wiersz "Lokomobila" recytował Krzysztof Szewc, zestępca prezydenta Piły. Inicjatorem happeningu był Jan Balcerzak.

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia UM Piły /facebook/