„Osiedle Koszyce Dawniej i Dzisiaj” (FILM)

07.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #osiedle koszyce   #historia   #sebatsian daukszewicz   #maciej usurski   #jakub wicher   #sławomir nakoneczny   

Taki tytuł nosi film, który powstał z okazji mijającej w tym roku 10. rocznicy funkcjonowania Rady Osiedla Koszyce w Pile.
Film pt. "Osiedle Koszyce Dawniej i Dzisiaj" przedstawia historię osiedla Koszyce począwszy od wybudowania młyna na strumieniu, poprzez założenie folwarku i powstanie osady, której największy rozwój przypadł na lata 30. i 40. XX w.

W filmie poznajemy też dzieje kilku charakterystycznych obiektów m.in.: gospody Pod Zielonym Wieńcem, domu do pobierania opłat za przejazd drogą w kierunku Wałcza, strumienia w pobliżu ul. Koszyckiej pełniącego rolę granicy państwowej i administracyjnej oraz elektrowni wodnej na Gwdzie. Znajdziemy tutaj również informacje o nieistniejącym  już Muzeum Wyzwolenia Miasta Piły oraz o rezerwatach przyrody Kuźnik i Nietoperze w Starym Browarze.

Pomysł i przygotowanie filmu: Sebastian Daukszewicz. Scenariusz i prowadzenie: Maciej Usurski (kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile,). Ujęcia z powietrza: Sławomir Nakoneczny. Zdjęcia i montaż: Jakub Wicher (TobieTworze.pl).

To może Cię także zainteresować:
Pieniądze na bezpłatne porady prawne
13,6 litrów krwi od Tarpilu
Enea z PTPS-em na kolejny rok

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Sebstian Daukszewicz: video: Jakub Wicher, Sławomir Nakoneczny