„Pracuj w Pile” w Koszalinie

Władze miasta kontynuują projekt „Pracuj w Pile”. Po akcjach promocyjnych skierowanych do mieszkańców miast regionu pilskiego - Wałcz, Chodzież, Czarnków – przyszła kolej na przedstawienie oferty pilskich firm studentom Politechniki Koszalińskiej.

Pomysł nawiązania kontaktów z Politechniką Koszalińska, to inicjatywa Urzędu Miasta i Inwest-Parku. W efekcie podpisana została trójstronna umowa o współpracy tych trzech podmiotów. W jej ramach   strony mają dążyć do zwiększenia przyszłego potencjału kadrowego w subregionie pilskim. W szczególności chodzi specjalistów: elektroniki i telekomunikacji, inżynierii materiałowej i  mechatroniki.

Politechnika Koszalińska jest publiczną uczelnią techniczną na Pomorzu Środkowym, która kształci ok. 6000 studentów na kierunkach technicznych.

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: UM Piły