„Wakacyjna Akademia Seniorów”

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 21)

 

To propozycja zajęć na świeżym powietrzu, jaką aktywnym seniorom przygotowało, działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej - Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych.
 

REKLAMA

- Głównym celem spotkań jest zwiększenie aktywności i integracji seniorów w społeczności lokalnej – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.
 
W ramach „Wakacyjnej Akademii Seniorów”, w każdy wtorek między godziną 9.30, a 12.00, zostanie zorganizowanych 8 spotkań.  Pierwsze zajęcia odbyły się wczoraj nad jeziorem Płotki. Seniorzy wzięli udział m.in. w rejsie rowerami wodnymi po jeziorze, uczestniczyli w warsztatach zdrowego odżywiania oraz w zajęciach pilatesu.
 
- Podczas kolejnych spotkań planowane są także zajęcia rytmiczne, zumba, nordic walking, wycieczki rowerowe, gimnastyka, gry i zabawy zespołowe – informuje Joanna Gunia-Dusza, z  Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych.

- Na zajęcia serdecznie zapraszamy seniorów z wnukami, bowiem dla dzieci – w dni weekendowe -  także przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć, które poprowadzą dobrze przygotowani animatorzy. Nie zabraknie również drobnych upominków – zaprasza  Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

- Dzięki temu te spotkania staną się także pokoleniową integracją – podkreśla B. Dudzińska.
 
Projekt CAOSiN skierowany jest do osób mieszkających lub przebywających na terenie Piły, w tym uczestników CAOSiN, członków ich rodzin i osób z ich otoczenia społecznego. Informacje i zapisy na zajęcia odbywają się w Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych przy ulicy Bohaterów Stalingradu w Pile (pokój 114 lub 118).
 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, UM Piły, zdjęcia: P. Gadzinowski

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki