Śmierć w rzece. Sprawca zatrzymany (AKTUALIZACJA)

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 12)

 

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było powodem wypadku ciężarówki na pilskiej obwodnicy, w którym zginął 56-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Policja zatrzymała 51-letniego mieszkańca Piły, który samochodem BMW wyjechał na obwodnicę z ulicy Młodych.  

REKLAMA

 Z nieoficjalnych informacji wynika, że domniemany sprawca wyjechał z ulicy Młodych na obwodnicę, a kierowca ciężarówki chcąc uniknąć zderzenia wykonał gwałtowny manewr, po którym stracił panowanie nad kierownicą, staranował barierę, po czym jego samochód spadł ze skarpy do rzeki. W ustaleniu przyczyn wypadku pomóc miał organom ścigania świadek, który zapamiętał markę, model, kolor samochodu oraz część  tablicy rejestracyjnej. Informacje o zatrzymaniu domniemanego sprawcy wypadku potwierdza Komenda Powiatowa Policji w Pile. Stało się to dzień po wypadku, czyli 29 grudnia.

- Policjanci na miejscu poszukiwali świadków wypadku. Od jednego z nich dowiedzieli się, że w chwili zdarzenia znajdowało się tam również osobowe BMW, którego kierowca swoimi manewrami mógł spowodować tę tragedię. Policjanci zajęli się tym wątkiem i między innymi na podstawie monitoringu dotarli do auta i jego kierowcy. Mężczyzna - 51-letni mieszkaniec Piły - został następnego dnia zatrzymany i wraz z zebranym materiałami dowodowym przekazany do dyspozycji prokuratorów. Został mu postawiony zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i z zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego - informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile. 

Przypomnijmy: Do zdarzenia doszło 28 grudnia przed godziną 12.00 przy skrzyżowaniu obwodnicy w ciągu drogi krajowej numer 11 z ulicą Młodych. Samochód ciężarowy służący do przewozu drewna przebił barierki na moście i spadł z wysokości ok 7 metrów  do rzeki. Kabina pojazdu – w której został kierowca - w całości znajdowała się pod wodą. Po dokonaniu rozpoznania okazało się że kierowca znajduje się w kabinie.

- Przed przybyciem pierwszej jednostki straży działanie ratownicze podjęli policjanci, którzy próbowali z dachu pojazdu ewakuować kierowcę ciężarówki. Niestety, próby te zakończyły się niepowodzeniem. Działania zastępów straży pożarnej w pierwszej fazie prowadzone były przez nurków, którzy rozpoczęli próbę dotarcia do zakleszczonego wewnątrz kabiny nieprzytomnego kierowcy. Ze względu na deformację karoserii pojazdu ewakuacja mężczyzny możliwa była dopiero po użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany po wydobyciu został przetransportowany na brzeg i przekazany zespołowi karetki pogotowia ratunkowego. Lekarz po przeprowadzonym badaniu stwierdził zgon mężczyzny, 56-letniego mieszkańca powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego  – informował mł. brygadier Zbigniew Szukajło z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Dalsze działania polegały na wydobyciu  samochodu ciężarowego z rzeki przy wykorzystaniu pojazdu ciężkiego ratownictwa technicznego z Poznania. Ciężarówka i przyczepa wydobyta została na brzeg i zabrana została przez pomoc drogową. W miejscu wydobycia ciężarówki, w którym doszło do wycieku substancji ropopochodnej dokonano sorpcji.

- W trakcie działań ratowniczych ze względu na pojawiającą się plamę ropopochodną sprawiona została zapora sorpcyjna. W działaniach zabezpieczających wykorzystana została łódź ratownicza. W końcowym etapie działań ratowniczych teren wypadku oświetlony został przez dwa pojazdy ratownicze z KP PSP Piła. Na miejscu zdarzenia zorganizowany został regeneracyjny posiłek dla ratowników – informował Z Szukajło.

W sumie w działaniach ratowniczych trwających ponad 11 godzin udział brało 17 zastępów straży pożarnej w tym  dwie Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Piły i Poznania i  Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Poznania.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia KP PSP w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki