„Wakacje w mieście” - dla pilan w każdym wieku

- To lato jest szczególne. Wiele dzieci nie wyjedzie z miasta, dlatego tym bardziej chcemy, by nie nudziły się w Pile. By na zakończenie wakacji każdy mógł powiedzieć, że lato było udane – mówi zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska.

Oferta wakacyjnych wydarzeń przygotowana przez pracowników Regionalnego Centrum Kultury, MOSiR, Centrum Aktywizacji Seniorów, Muzeum Staszica, „Wyspiarza”  i Urzędu Miasta Piły, jest skierowana do różnych grup wiekowych.  Będą koncerty w Parku na Wyspie i w Parku Miejskim, joga na świeżym powietrzu, spacerki po Pile w poszukiwaniu śladów Staszica, rejsy po Gwdzie „Gordaliną”, plażowanie i kąpiele  na Płotkach oraz wiele innych atrakcji.

- Piła ma wszystkie walory, by bawić się na zewnątrz. Mamy piękną, zieloną przestrzeń miejską, ze wspaniałą Wyspą. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z naszą ofertą, która dostępna jest na stronach internetowych organizatorów oraz na profilach facebookowych. Zapraszam. To lato będzie udane – deklaruje Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

- Wakacyjny projekt rusza 1 lipca. Zapraszamy do wspólnej zabawy i podajemy pierwsze szczegóły tegorocznej akcji. Szczegółowych informacji o zaplanowanych już atrakcjach oraz o nowych wydarzeniach szukać można na stronach internetowych organizatorów. Co tydzień, w każdy piątek  pojawiać się będą informacje w wersji elektronicznej oraz w formie plakatu w „Barze u Wyspiarza” - deklarują organizatorzy „Wakacji w mieście”.

Centrum Aktywizacji Seniorów

Z  oferty Centrum Aktywizacji Seniorów skorzystać mogą wszyscy pilanie, zarówno seniorzy, jak i osoby młodsze: babcia z dzieckiem, mama z dzieckiem, czy każdy, kto chce się poruszać na świeżym powietrzu. Projekt „Aktywna Piła” rusza 1 lipca. Spotkania w każdą środę na Wyspie.

Plan spotkań:

01.07.2020 – 11.00 - Jogowa opowieść dla dzieci (czas trwania 20-30 min),

Joga dla każdego (czas trwania 60 min),

08.07.2020 – 11.00 - Gimnastyka z elementami tańca (czas trwania 2x45 min),

15.07.2020 – 11.00 - Gimnastyka na wesoło (czas trwania 2x45 min) (prosimy o zabranie ze sobą balonika do zabaw),

22.07.2020 – 11.00 – Gimnastyka z elementami Pilatesu (czas trwania 2x45 min),

29.07.2020 – 11.00 – Gimnastyka dla każdego (czas trwania 2x45 min).

Na zajęcia trzeba zabrać: koc lub matę, butelkę z wodą, mały ręcznik, nakrycie głowy - obowiązkowo w upalne dni, krem z filtrem – obowiązkowo w upalne dni, owoc lub przekąskę.

Regionalne Centrum Kultury

- To będzie „normalne” lato. Planujemy przynajmniej 8 koncertów w ramach „Parkowych Spotkań”. Powoli otwieramy też drzwi RCK. Na pewno wrócą Wieczory Dobrego Kina, być może zorganizujemy przedstawienie teatralne czy seans filmowy dla dzieci. Już dziś zapraszam na plenerową wystawę na placu Konstytucji oraz do Galerii pod chmurką – mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury.

Regionalne Centrum Kultury proponuje kino samochodowe. Być może ostatnia okazja, by skorzystać z tej atrakcji będzie w ten weekend (3-4 czerwca). Repertuar do sprawdzenia na stronie rck.pila.pl oraz stronie facebookowej RCK-u.  W planach  również kino samolotowe.

Jak zwykle w wakacyjnej ofercie RCK znajdą się Parkowe Spotkania. Będzie też Joga w Parku.

Terminy:Joga w Parku (start godz. 10:00)

5 lipca

19 lipca

9 sierpnia

23 sierpnia

Chętnych do udziału w warsztatach zapraszamy do obserwowania strony rck.pila.pl oraz strony facebookowej RCK-u.

Wypoczynek nad i na wodzie

Zapraszamy na rejsy Gordaliną, która w lipcu oraz sierpniu będzie podróżować codziennie od 15:00 do 20:00, a w dni wolne od pracy od 13:00 do 20:00. W zależności od warunków hydrologicznych Gordalina płynie wokół Wyspy lub pływa do przystani nr 4 przy moście Zygmunta Starego oraz z Wyspy do Mostów Królewskich lub Zielonej Doliny. Bilety na rejs sprzedaje marynarz na statku.

Amatorzy wodnego wypoczynku mogą również skorzystać z kąpielisk nad Jeziorem Piaszczystym oraz Płotki. Będą one kontrolowane przez policję oraz służby sanitarne. Na każdą osobę mają przypadać 4 metry kwadratowe plaży.

Muzeum Stanisława Staszica

Swoją ofertę prezentuje również Muzeum Stanisława Staszica, zapraszając w te wakacje na: 2 koncerty jazzowe w ogrodzie muzeum, spotkania z Wojciechem Beszterdą na temat wystaw sztuki współczesnej w galerii  muzeum, wykłady p. Macieja Usurskiego nt. podróży Stanisława Staszica, edukacyjne spotkania dla dzieci – sam poznaję muzeum i Stanisława Staszica – gry i zabawy w muzeum i ogrodzie.

Terminy zostaną podane wkrótce, dostępny będzie też informator ,,Lato w Muzeum” oraz baner pod tym samym tytułem umieszczony na ścianie muzeum. Szczegółowe informacje na stronie www. muzeumstaszica.pl i na FB.

„U Wyspiarza”: strefa chilloutu i muzyczna scena

Pilski „Wyspiarz” zaplanował na sezon letni przynajmniej 4 koncerty. Ma być dużo dobrego grania, głównie blues i rock. Poza tym, Wyspiarz zaprasza do strefy relaksu. Na plaży na Wyspie rozstawione zostaną leżaki, będą też hamaki. Można również zabrać swój kocyk.

- Zwłaszcza w tak trudnym czasie, musimy zorganizować akcję „Lato w mieście”. Nie chcemy, aby dzieci uznały ten czas za stracony. To nieprawda, że w mieście nie można robić ciekawych rzeczy. Można i to bezpiecznie, oczywiście przestrzegając wszystkich reżimów sanitarnych. Będziemy bawić się zatem i pracować z większym dystansem, ale też z większą sympatią i entuzjazmem – podsumowuje B. Dudzińska.

Źródło: PP24.info.pl, UM Piły; zdjęcie; OTW Płotki