Żywe obrazy mistrzów malarstwa

Konkurs "Żywe obrazy" wymyślony w 2015 roku przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile, to sposób na zainteresowanie dzieci największymi dziełami malarstwa polskiego i światowego. Za nami kolejna edycja tego inspirującego i ciekawego projektu, której wyniki ogłoszono w pobudzających wyobraźnię stylowych wnętrzach Muzeum Okręgowego w Pile.

Przypomnijmy: projekt "Żywe obrazy" polegał na jak najwierniejszym odtworzeniu przez dzieci scen, które zostały uwiecznione na obrazach słynnych autorów. W tym roku dzieci odtwarzały dzieła:

- „Dwie Fridy” - meksykańskiej malarki Fridy Kahlo.
- „Dzieci Hulsmbecków” - niemieckiego malarza Philippa Otta Runge,
- „Maskarada” - polskiego malarza Tadeusza Makowskiego,
-  „Błękitne tancerki” - francuskiego malarza i rzeźbiarza Edgara Degasa,
- „Dziewczyna z perłą” -  holenderskiego malarza Jana Vermeera,
- "Autoportret z zabandażowanym uchem i fajką" - holenderskiego malarza Vincenta van Gogha.

Wyniki konkursu:

Przedszkola:
I MIEJSCE - "Dwie Fridy" Przedszkole Publiczne nr 17
II MIEJSCE - "Dzieci Hulsmbecków" Przedszkole Publiczne nr 12
III MIEJSCE - "Maskarada" Przedszkole Publiczne nr 14

Szkoły podstawowe:
I MIEJSCE - ,,Portret dzieci artysty ” SP12
II MIEJSCE - "Błękitne tancerki" SP5, "Maria Kazimiera i Teresa Kunegunda w otoczeniu dam dworu, szkoła francuska " SP12
III MIEJSCE - "Master John Heathcote" SP1, "Dziewczyna z perłą" SP12,  "Autoportret z zabandażowanym uchem i fajką" SP12

W kategorii szkół podstawowych przyznano równiez następujące wyróżnienia wyróżnienia:" Śpiący Staś" SP11, "Guernica" SP12, "Yo Picasso" SP12," Portret młodzieńca" SP6, "Autoportret w szarym pilśniowym kapeluszu" SP12, " Leaning Harlekin" SP11, "Dzieci z królikiem" SP w Górznej.

Wyróżnienie za interpretację "Dziewczyny z perłą" otrzymało również Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Źródło: PP24.info.pl, Tarpil w Pile: zdjęcia: UM Piły /facebook/