Medale młodych pilskich karateków

Sporo sukcesów odnieśli najmłodsi zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego Shoto w Pile, którzy zdobyli medale Mistrzostw i Pucharu Polski Dzieci, które odbyły się we Wrocławiu i w Lublinie.

We wrocławskim turnieju o Puchar Polski Dzieci wystartowało 1000 młodych karateków. W tak dużej konkurencji świetnie spisali się zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego Shoto w Pile, którzy wywalczyli trzy trzecie miejsca. Miejscem na podium cieszyli się: Ksenia  Gwizdowska (kata), Tobiasz MIla (kata) i Cyprian Krzemiński (kumite).  Natomiast Jakub Kubacki, Patryk Kowalski i Liliana Szklarek odpadli podczas zmagąń o wejście do grupy finałowej.

- W Mistrzostwach Polski natomiast, które odbyły się Lublinie, wspaniale zaprezentowali się nasi reprezentanci klubowi Alicja Muszyńska i Kinga Kotowicz.

- Kinga dla której to był pierwszy start, wywalczyła wywalczyła w swojej kategorii junior 5 miejsce (startowało 30 zawodniczek) w  konkurencji kumite.  Alicja Muszyńska natomiast w tej samej konkurencji wywalczyła drugie miejsce i tym samym potwierdziła swoją markę pokazując że jest jedną z najlepszych polskich zawodniczek w kumite. Alicja  po raz kolejny  została  powołana do reprezentacji Polski – informuje Jarosław Skura z Klubu Karate Tradycyjnego Shoto w Pile .

Przypomnijmy w tym miejscu, że we wrześniu Klub Karate Tradycyjnego Shoto organizuje zapisy dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat.

- Zapraszamy do naszego Dojo przy ulicy Medycznej 5 w Pile, jak i do wszystkich sekcji klubu.Karate to nie tylko sztuka samoobrony, a również trening dyscypliny, samokontroli oraz poprawa kondycji, sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej. Dzięki karate nabierzemy pewności siebie – zachęca J. Skura.

Informacje dotyczące miejsca, daty i godzin zapisów oraz treningów można znaleźć na stronie www.karate.pila.pl

Źródło: Klub Karate Tradycyjnego Shoto w Pile; zdjęcie: Klub Karate Tradycyjnego Shoto w Pile