12,5 hektara nowych terenów inwestycyjnych

Umowa na wykonanie uzbrojenia terenów inwestycyjnych w rejonie ulicy Młodych (dawna Walki Młodych) podpisana. Przetarg na wykonanie wygrała firma BUDIMEX S.A. Polska. Koszt robót to ponad 11 600 000 złotych. Około 85 procent potrzebnych pieniędzy Miasto pozyskało z funduszy Unii Europejskiej. Koniec inwestycji zaplanowano na drugi kwartał 2018 roku. 

REKLAMA

Podpisanie umowy oznacza, że uzbrajanie terenów przy ulicy Młodych w niezbędną infrastrukturę techniczną rozpocznie się niedługo. Prace obejmą budowę: ok 1,450 km dróg wewnętrznych z chodnikami, ścieżką rowerową; 2,057 km kanalizacji deszczowej, 1,670 km kanalizacji sanitarnej, 1,647 km sieci wodociągowej, 2,945 km instalacji energetycznej oraz 1,541 km kanału telekomunikacyjnego.
 
Miasto liczy, że dzięki bogatej ofercie uzbrojonych i dobrze skomunikowanych terenów inwestycyjnych, w Pile i w regionie nastąpi dalszy wzrost inwestycji przemysłowych, a co za tym idzie zwiększy się również liczba nowych miejsc pracy.
 
Aby jednak tak się stało, konieczna będzie modernizacja na całej długości samej ulicy Młodych. Co prawda w ramach tej inwestycji, gmina Piła wykona przebudowę 500 metrowego odcinka od zjazdu z drogi krajowej nr 11 (w dwóch kierunkach), jednak na wykonanie reszty modernizacji potrzeba około 22 milionów złotych. Przypomnijmy, że ul. Młodych jest droga powiatową.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, UM Piły, zdjęcie: UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki