Finanse gminy Piła w czasie epidemii

Zgodę na  zaciągnięcie przez miasto długoterminowego kredytu w wysokości 30 milionów złotych, wyraziła Rada Miasta Piły podczas ostatniej sesji.  Pożyczka posłuży do pokrycia deficytu w budżecie miasta, który powstał z powodu epidemii koronawirusa.


REKLAMA

Wszystkie zmiany spowodowane są znacznie mniejszymi wpływami do budżetu miasta, z podatków PIT i CIT oraz opłat lokalnych (m.in.: podatki od gruntu, nieruchomości, dzierżawy). Dochodu nie przynoszą także gminne instytucje takie jak: Aquapark, Regionalne Centrum Kultury, przedszkola, czy żłobek. Tymczasem koszt ich utrzymania pozostaje na niezmienionym poziomie lub tylko nieznacznie się zmniejszył. Przypomnijmy także, że mimo trudnej sytuacji finansowej władze Piły udzieliły pomocy działającym w mieście przedsiębiorstwom, w ramach specjalnie przygotowanego  Pilskiego Pakietu Pomocy Przedsiębiorcom.

- Strata dochodów tylko za marzec i kwiecień przekroczyła 10 milionów złotych i jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie to w okresie kilku najbliższych tygodni przekroczy 20 milionów złotych. To spowodowało konieczność zabezpieczenia płynności działania samorządu, w tym finansowania obligatoryjnych zadań bieżących gminy, czy prowadzenia inwestycji – informuje Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła.

Kredyt będzie spłacany w latach 2023-2031.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: PP24.info.pl, UM Piły; zdjęcie: domena publiczna

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki