Kolejne mieszkania dla pilan

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

Budowa kolejnego wielorodzinnego budynku mieszkalnego trwa przy ulicy Andersa. Inwestycja realizowana przez pilskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, zakończy się w maju przyszłego roku. Zasiedlenie 36 nowych mieszkań zaplanowano natomiast na czerwiec.

 

REKLAMA

W nowym budynku o blisko 1600 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, znajduje się 36 mieszkań, dwu i trzypokojowych. Lokale mają od około 32 - 58 metrów kwadratowych powierzchni. Koszt inwestycji to ponad 7 275 000 złotych, z czego prawie 3 275 000 zł (45 proc.), stanowi bezzwrotne dofinansowanie z Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Identyczną kwotę wyłożyła gmina (również 45 proc.), a pond 727 500 zł (10 proc.) stanowi udział własny TBS.

– W czasach, kiedy wielu tylko mówi o budowaniu mieszkań miejskich, czy rządowych, my to robimy. I to za dobre pieniądze, bo kiedy w innych aglomeracjach metr kwadratowy kosztuje 10, a nawet 12 tysięcy złotych, my sprzedajemy mieszkania za 4,5 tysiąca za metr kwadratowy – podkreślił prezydent Piotr Głowski.

– Inwestycja przebiega zgodnie z planem. W tej chwili trwa montowanie konstrukcji dachowej. Chcemy bowiem w tym roku uzyskać stan surowy zamknięty, żeby móc zima kontynuować prace wewnątrz budynku. Zakończenie inwestycji zaplanowaliśmy na maj, a zasiedlanie mieszkań na czerwiec 2021 roku – zadeklarował Remigiusz Dekarli, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Pile.

Zadowolenia ze współpracy z gminą i TBS-em, nie ukrywał Leszek Kazimierczak, dyrektor firmy Thermbau, która jest wykonawcą budowy.

– Przebieg budowy zależy od inwestora, a u nas przebiega wszystko zgodnie z planem. Jedyny problem występuje z dostawą materiałów, bo część firm producenckich i transportowych została zamknięta. Nie mniej powinniśmy zakończyć budowę w terminie zawartym w umowie – stwierdził L. Kazimierczak.

Przypomnijmy zatem, że od 2011 roku gmina Piła wspólnie z TBS-em i BGK wybudowała (łącznie z omawianą inwestycją) i przystosowała do użytkowania 999 mieszkań.

– Programy budowy mieszkań, które wdrożyliśmy w Pile, budzą duże zainteresowanie w całej Polsce i wiele samorządów oraz rząd, chcą przy tworzeniu własnych projektów,  wykorzystać nasze doświadczenia – podsumował prezydent P. Głowski.  


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki