Piła konsekwentnie wspiera rozwój PWSZ

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile zmodernizowała Laboratorium Inżynierii Mechanicznej i Transportu, które funkcjonuje w Instytucie Politechnicznym. 300 000 złotych na zakup nowoczesnego sprzętu badawczego uczelnia otrzymała od miasta.

REKLAMA

Przypomnijmy: Umowę na przekazanie dotacji Gmina Piła i PWSZ w Pile podpisały w maju.  W ramach porozumienia miasto przekazało uczelni 300 000 na zmodernizowanie  Laboratorium Inżynierii Mechanicznej i Transportu Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Specjalistyczny sprzęt został zakupiony, a wczoraj zaprezentowany. Dzięki wsparciu miasta, instytut wzbogacił się o twardościomierz z kamerą, mikroskop metalograficzny, jednostanowiskową szlifierko-polerkę, przecinarkę laboratoryjną i maszynę wytrzymałościową.
 
- Dzięki gminie Pila wzbogaciliśmy pracownię o kilka niezwykle istotnych urządzeń. W mojej ocenie najbardziej wartościowa jest maszyna wytrzymałościowa, która przeznaczona jest do statycznych prób rozciągania, zginania, ściskania. Maszyna ta doskonale posłuży studentom, ale także branży elektronicznej i motoryzacyjnej – powiedział prorektor PWSZ w Pile, prof. nadzw. Bolesław Ochodek.

- Wcielamy słowa w czyn. Cieszę się, że możemy wspierać kształcenie na kierunkach inżynierskich, które odpowiadają zapotrzebowaniu przemysłu w naszym mieście. Z pewnością nie jest to ostatnia inwestycja tego typu w PWSZ w Pile – zapewnił prezydent Piły Piotr Głowski.

Władze uczelni podkreślają również, że z unowocześnienia laboratorium skorzystają nie tylko studenci, ale również przedsiębiorcy z terenu miasta i regionu.

- Nowe laboratorium ma przede wszystkim cel dydaktyczny – będzie służyło studentom kierunków inżynierskich, ale ma ono również cel utylitarny, ponieważ korzystać z tych urządzeń będą mogli również przedsiębiorcy – podkreślił rektor prof. nadzw. Donat Mierzejewski.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, PWZ w Pile; PWSZ w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki