Policja ostrzega - nie ma litości!

06.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#powiat pilski   #piła   #policja   #kpp w pile   #ruch drogowy   #kodeks drogowy   #wykroczenia   #przestępstwa   

 7 nietrzeźwych kierowców, ponad 60 pieszych, którzy przechodzili w niedozwolonych miejscach, 12 kierowców, którzy naruszyli przepisy o zachowaniu się wobec pieszych, blisko 50 kierujących, którzy przekroczyli prędkość, to rezultaty ostatnich kilku dni wzmożonych działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile. 

 - Mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także  tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w tym również na terenie powiatu pilskiego, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu oraz kierowców poruszających się z wyjątkowo nadmierną prędkością, nie stosujących się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego - komentuje wyniki działań policji podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Polcji w Pile.

 
I wie o czym mówi, bo funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy, zatrzymali na terenie naszego powiatu siedmiu kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem Peugeot 207, 33-letni mieszkaniec Piły.
 
- Podczas kontroli stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu blisko trzy promile i spowodował kolizję, zderzając się z dwoma pojazdami osobowymi, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Jednak daleko nie odjechał, błyskawicznie został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Natychmiast trafił do policyjnego aresztu - relacjonuje Ż. Kowalska.
 
Jednak nabardziej kuriozalny i bezczelny wyczyn, był dziełem "kierowcy" kobiety, która po pijanemu pojechała samochodem odebrać bliskiego z ... Izby Wytrzeźwień. 
 
Prócz tego policjanci z pilskiej „drogówki” zatrzymali blisko 50 kierujących, którzy podróżowali z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze ukarali również ponad 60 pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych, a także nie dostosowali się do sygnalizacji świetlnej. Ukaranych zostało również kilkunastu kierowców, którzy naruszyli przepisy o zachowaniu się wobec pieszych. Policjanci zatrzymali również 8 praw jazdy oraz 10 dowodów rejestracyjnych.
 
- Funkcjonariusze apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek na drogach i informują, że nie będzie kompromisów i akceptacji dla żadnego przewinienia na drodze, wręcz przeciwnie, będą surowe kary - zapewniia Żaneta Kowalska. 

To może Cię także zainteresować:
Pieniądze na bezpłatne porady prawne
13,6 litrów krwi od Tarpilu
Enea z PTPS-em na kolejny rok

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, KPP w Pile; zdjęcie: KPP w Pile