Refleks policjantek. Będzie surowa kara?

Błyskawiczna reakcja policjantek z Posterunku Policji w Ujściu zapobiegła tragedii z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Policjantki zatrzymały do kontroli kompletnie pijanego kierowcę, który miał 3 promile i dodatkowo podczas podróży popijał sobie alkohol.  

REKLAMA

Do zdarzenia doszło wcześnie rano 28 grudnia w Ujściu. Policjantki pełniące służbę na terenie miasta przy ulicy Chodzieskiej, zauważyły jadącego zygzakiem Volkswagena Passata, a w nim kierowcę, który wykonywał niebezpieczne manewry. Rozmawiał przez telefon, nie miał zapiętych pasów. Styl jazdy tego kierowcy stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, dlatego funkcjonariuszki natychmiast zatrzymały pojazd do kontroli.
 
- Gdy tylko policjantki zobaczyły kierowcę, natychmiast wyciągnęły kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna miał bełkotliwą mowę, nie był w stanie wyjąć ze schowka dokumentów. Poinformował, że przejechał już 100 kilometrów i dobrze się czuje.  Podczas badania kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że miał blisko 3 promile - informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.
 
W zatrzyamanym samochodzie znajdowało się kilka puszek po piwie, a obok siedzenia kierowcy policjantki wykryły otwartą puszkę z alkoholem. 40-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu. Grozi mu kara kilkuletniego więzienia.  
 

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, KPP w Pile; zdjęcie: pp24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki