Refleks policjantek. Będzie surowa kara?

30.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #ujście   #powiat pilski   #ruch drogowy   #przestępstwo   

Błyskawiczna reakcja policjantek z Posterunku Policji w Ujściu zapobiegła tragedii z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Policjantki zatrzymały do kontroli kompletnie pijanego kierowcę, który miał 3 promile i dodatkowo podczas podróży popijał sobie alkohol.  

Do zdarzenia doszło wcześnie rano 28 grudnia w Ujściu. Policjantki pełniące służbę na terenie miasta przy ulicy Chodzieskiej, zauważyły jadącego zygzakiem Volkswagena Passata, a w nim kierowcę, który wykonywał niebezpieczne manewry. Rozmawiał przez telefon, nie miał zapiętych pasów. Styl jazdy tego kierowcy stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, dlatego funkcjonariuszki natychmiast zatrzymały pojazd do kontroli.
 
- Gdy tylko policjantki zobaczyły kierowcę, natychmiast wyciągnęły kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna miał bełkotliwą mowę, nie był w stanie wyjąć ze schowka dokumentów. Poinformował, że przejechał już 100 kilometrów i dobrze się czuje.  Podczas badania kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że miał blisko 3 promile - informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.
 
W zatrzyamanym samochodzie znajdowało się kilka puszek po piwie, a obok siedzenia kierowcy policjantki wykryły otwartą puszkę z alkoholem. 40-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu. Grozi mu kara kilkuletniego więzienia.  
 

 

To może Cię także zainteresować:
Pieniądze na bezpłatne porady prawne
13,6 litrów krwi od Tarpilu
Enea z PTPS-em na kolejny rok

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, KPP w Pile; zdjęcie: pp24.info.pl