Wygrana na koniec roku

Enea PTPS Piła w ostatnim w tym roku meczu, pokonała na wyjeździe Volley Wrocław 3:1. Było to już czwarte wyjazdowe zwycięstwo siatkarek z Piły. Pilanki kończą stary rok na dziewiątej pozycji w Lidze Siatkówki Kobiet.

Mecz we Wrocławiu rozpoczął się po myśli gospodyń. Po ataku ze środka Aleksandry Gancarz wrocławianki wyszły na prowadzenie 1:0. Po chwili asem popisała się Kinga Kasprzak, która ustrzeliła Magdalenę Saad. Wynik na tablicy 4:2. W kolejnych akcjach Volley kontynuował dobrą grę. Punkty ponownie zdobyła Kasprzak, tym razem obijając ręce Oliwii Urban. Mirosław Zawieracz poprosił o czas. Po przerwie pilanki zaczęły punktować. Karolina Bednarek zablokowała Aleksandrę Rasińską i było 13:13. Przyjezdne poczuły się mocne w grze na bloku i po kolejnym zatrzymaniu rywalek na siatce było 14:16. Tym razem o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń Wojciech Kurczyński. Dalej gra była wyrównana, jednak dwa asy serwisowe Aleksandry Rasińskiej wyprowadziły wrocławianki na prowadzenie 22:20. W ostatniej akcji premierowego seta, Gabriela Ponikowska została zablokowana i partia zakończyła się wynikiem 25:23.

Drugi set, to zdecydowanie lepsza gra PTPS-u. Zaczęło się od dwóch autowych ataków Kingi Kasprzak. Następnie skutecznie zaatakowała Paula Słonecka i było 1:5. Dobrym atakiem ze środka popisała się Gabriela Ponikowska wyprowadzając pilanki na prowadzenie 6:9. W drugiej części seta, wrocławianki zaczęły odrabiać straty. Najpierw as serwisowy Kingi Kasprzak, a później punkt z akcji, po długiej wymianie i było 17:17. Trener Zawieracz poprosił o czas. Po przerwie pilanki odskoczyły rywalkom na kilka oczek, a set zakończył się wynikiem 23:25, po autowym ataku Aleksandry Rasińskiej.

W trzeciej partii pilanki dominowały od samego początku. Najpierw Aleksandra Kazała zaatakowała po bloku w antenkę, a następnie obiła ręce Kingi Kasprzak. PTPS prowadził 7:9. Kolejny raz ze środka zaatakowała Karolina Bednarek i było 12:14. Bardzo dobre spotkanie zaliczyła pilska rozgrywająca – Sylwia Kucharska. To po jej dwóch asach serwisowych wynik brzmiał 15:20. Volley nie był w stanie dogonić przyjezdnych i siatkarki z Piły spokojnie zwyciężyły w trzecim secie. W samej końcówce Paula Słonecka zdobyła punkt blokiem, a Ola Kazała skutecznym atakiem ustaliła wynik partii na 16:25

W czwartym secie wrocławianki wróciły do gry. Najpierw błąd rozegrania popełniła Sylwia Kucharska. Po chwili zablokowana została Paula Słonecka i było 6:5. Do połowy partii gra była bardzo wyrównana. Kinga Kasprzak zablokowała Aleksandrę Kazałę. Po tej akcji mieliśmy remis po 12. Od tego momentu przyjezdne przejęły inicjatywę. Najpierw Natalia Murek zaatakowała w aut, a dalej zatrzymana została Aleksandra Rasińska. Na tablicy wyświetlał się wynik 17:22. Siatkarki Volley’a popełniły sporo błędów, a po kolejnym z nich – autowa zagrywka Rasińskiej – PTPS zwyciężył seta wynikiem 22:25 i całe spotkanie 1:3.

Pilanki zakończyły rok 2019 wyjazdową wygraną. Teraz przed naszym zawodniczkami kilka dni przerwy i świąteczny odpoczynek. Pierwsze spotkanie w Nowym Roku, PTPS zagra 8 stycznia w Bielsku-Białej. Do hali w Pile siatkarki powrócą 18 stycznia, kiedy podejmą ŁKS Commercecon Łódź.

Volley Wrocław – Enea PTPS Piła 1:3 (25:23, 23:25, 16:25, 22:25)

MVP: Aleksandra Kazała

Volley: Rasińska 24 pkt, Kasprzak 15, Murek 14, Gancarz 8, Fedorek 7, Gajewska 1 oraz Pancewicz (libero), Dzikowicz (libero), Wers, Felak, Mras, Irzemska

PTPS: Kazała 25 pkt, Słonecka 12, Bednarek 10, Ponikowska 8, Kucharska 7, Urban 5 oraz Saad (libero), Pawłowska (libero)