ZDiZ: Bezpieczne przejścia dla pieszych

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Nad poprawą bezpieczeństwa przejść dla pieszych w naszym mieście pracuje Zarząd Dróg i Zieleni w Pile. Inwestycje obejmują: wybudowanie nowoczesnego oświetlenia i wymianę oznakowania pionowego na bardziej widoczne dla kierowców.  Więcej szczegółów poniżej. Nowe znaki w galerii zdjęć.


REKLAMA

Takie rozwiązanie zostanie wprowadzone przez Zarząd Dróg i Zieleni już na wiosnę zarówno w przebiegu dróg gminnych, jak i powiatowych (m.in. przy stadionie żużlowym, Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Bydgoskiej, Straży Pożarnej na ul. Dzieci Polskich, koło Dworca PKP, czy w rejonie marketów LIDL na ul. Kusocińskiego i ul. Okrzei). 

Ponadto Zarząd Dróg i Zieleni w Pile opracował koncepcję nowych słupów oraz opraw oświetleniowych w kolorze żółtym z oznakowaniem i kamerą rejestrującą nadchodzącego pieszego. W momencie zbliżania się do przejścia sterowniki uruchamiają białe światło o większej mocy. Kolejnym wartościowym rozwiązaniem jest odpowiedni kąt padania światła, który zapewnia widoczność całej sylwetki pieszego z perspektywy kierowcy. Takie oświetlenie ma powstać przy przejściu dla pieszych na ul. Browarnej (w sąsiedztwie skweru im. Kardynała Ignacego Jeża oraz Muzeum Stanisława Staszica). Sfinansuje je pilski przedsiębiorca – Signify Poland sp. z o.o. (dawniej: Philips). Zarząd Dróg i Zieleni w Pile odpowiada za przygotowanie niezbędnej dokumentacji i procedur.

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile

To może Cię także zainteresować:

Źródło: ZDiZ w Pile, UM Piły; zdjęcia: ZDiZ w Pile, UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki