100 lat wolnej Polski - konkurs plastyczny (KOMUNIKAT)

Rada Miasta Piły, Prezydent Miasta Piły oraz Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji w Pile zapraszają uczniów wszystkich pilskich szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia w udziału konkursie na plakat obchodów jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegóły poniżej i na plakacie w galerii.

Nadesłane prace powinny być przygotowane dowolną techniką ręczną (wszystkie techniki malarskie, graficzne i rysunkowe w formacie nie mniejszym niż A3. Wykonane prace należy składać w Biurze Rady Miasta w Urzędzie Miasta Piły, pl. Staszica 10 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Termin składania prac upływa 6 listopada 2017 r. o godz. 15:00.

Dostarczone prace zostaną podzielone na 3 grupy odpowiednio według wieku uczestników:

grupa I – uczniowie klas I – III szkół podstawowych,
    grupa II – uczniowie klas IV – VII szkół podstawowych oraz klas II-III oddziałów gimnazjalnych,
    grupa III - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Spośród wszystkich nadesłanych prac jury nagrodzi w każdej z 3 grup wiekowych po 3 najlepsze prace. Przewidziano nagrody rzeczowe – bonny EMPIK o wartości:

500 zł za I miejsce,
    400 zł  za II miejsce,
    300 zł za III miejsce,

Organizatorzy konkursu zakładają możliwość wykorzystania zwycięskiej pracy jako oficjalnego plakatu obchodów jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie miasta Piły. Plakat będzie stanowił wyraźny akcent wizualny obchodów.

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: UM Piły