26. WOŚP: Bądźmy Razem!

- To tutaj, w Regionalnym Centrum Kultury, to serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bije od 25 lat  i w tym roku, w niedzielę 14 stycznia o godzinie 9.00 spotkamy się po raz 26.  Bądźmy tego dnia razem, bo to jest taki sygnał, że w chwilach i dobrych i złych możemy na sobie polegać i liczyć. Wyraz teamu dajemy  włączając się w to wydarzenie jako wolontariusze, czy to na sportowo, czy kulturalnie. Zapraszam państwa do spędzenia tego czasu razem: rodzinnie i z przyjaciółmi, żeby podkreślić po raz kolejny, że jesteśmy dla siebie ważni i możemy na sobie polegać – podkreśla Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

I rzeczywiście program przygotowany przez sztab WOŚP w Regionalnym Centrum Kultury jest bardzo bogaty i atrakcyjny.

- Tak jak powiedziała pani prezydent w niedzielę 14 stycznia o godzinie 9 rano w miasto wyruszy 150 wolontariuszy kwestując na rzecz WOŚP z nadzieją, że pilanie jak zwykle będą hojni. W Regionalnym Centrum Kultury natomiast – prócz wydarzeń artystycznych na naszej scenie – swoje pasje i aktywności zaprezentują również mieszkańcy miasta. Podkreślam, że wszyscy oni podzielą się swoimi talentami, umiejętnościami, pasjami i zainteresowaniami i to – prócz oczywiście  zebranych pieniędzy, jest wartością wprost bezcenną – uważa Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Koltury.

- Wielka Orkiestra to jest fiesta, święto, karnawał więc w tym duchu na scenie Teatru Miejskiego, będą się odbywały zaplanowane przez nas wydarzenia.  Będą koncerty młodych zespołów, recitale i występy taneczne. Na zakończenie jako gwiazda – tuż przed światełkiem do nieba - wystąpi zespół Alians. Będziemy razem, będziemy kolorowi, będziemy wspólnie grali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  – dodaje Mirosław Nalepa, zastępca dyrektora RCK.

Program WOŚP  w RCK Fabryka Emocji

14.30 - Pokazy sprawnościowe i pokazy sprzętu - Ochotnicza Straż Pożarna w Pile - pl. Staszica

Prezentacje sceniczne - sala widowiskowa RCK

15.00 Koncert zespołu LAKEN’ RIVER
15.30 Koncert zespołu AWANS BLUES
16.00 Koncert Radka Szulca
16.30 występ zespołu tanecznego SZAFIRKI
17.00 występ zespołu tanecznego BALANS
17.10 Studio ESTI - Szkoła Śpiewu Estradowego Estery Naczk
17.30 Magdalena i Krzysztof Kujawscy
18.00 występ zespołu tanecznego BELLYOR DANCE PIŁA
18.15 występ zespołu tanecznego SENIORITY
18.30 występ zespołu tanecznego BEEZONE
18.45 występ zespołu tanecznego SENIORITY
19.00 Koncert zespołu ALIANS
20.00 Światełko do nieba – plac Staszica

UWAGA: Pomiędzy prezentacjami odbędą się licytacje

Imprezy towarzyszące:

- Stowarzyszenie Miłośników Munduru – w klimatach PRL-u,
- HUSARIA PIŁA - prezentacja motocykli,
- pokazy sztuki walki Aikido,
- Samuraj Gold Team - pokaz brazylijskiego Jiu-Jitsu,
- punkt nauki udzielania pierwszej pomocy,
- pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy itd.,
- Amazonki – stoisko rozmaitości,
- pokaz sprzętu kryminalistycznego /warsztaty/ - Komenda Powiatowa Policji w Pile,
- gabinet fryzjerski (układanie fryzur) i weterynaryjny (udzielanie porad)
- uczniowie i nauczyciele Centrum Kształcenia Nauka,
- punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku
- Akcja "Dzień Dawcy Szpiku" - Centrum Wolontariatu,
- inscenizacja historyczna – Stowarzyszenie Historyczno - Fortyfikacyjne "Przedmoście" Piła,
- Stowarzyszenie Niezależnych Zwałka,
- Spółdzielnia socjalna - Nowe Horyzonty,
- nauka języka migowego, stoiska i wiele innych atrakcji.

Tradycyjnie również swój sztab WOŚP zorganizowała rodzina Iwickich, która na rzecz Orkiestry gra już od wielu lat.

- Reprezentuję swoje córki (Blanka i Sonia Iwickie studiują i pracują obecnie w Poznaniu i nie mogły wziąć udział w konferencji prasowej), które po raz kolejny zorganizowały swój sztab. W tym roku ten sztab jest przy Szkole Podstawowej nr 11 (do tej pory był w LO przy ulicy Pola) – informuje Zbigniew Iwicki i dodaje.: - My gramy już od miesiąca. W Galerii IBI mamy wystawę pod hasłem „Misie zbierają dla WOŚP-u”.  Zapraszam wszystkich serdecznie do jej odwiedzenia i obejrzenia. Prezentujemy 1000 misiów, które pochodzą z kolekcji mojej żony i żeby je zobaczyć wystarczy wrzucić do puszki WOŚP choćby grosik. Mamy już w sejfie dwie takie puszki i teraz zapełniamy trzecią deklaruje Zbigniew Iwicki i uzupełnia.: - Oczywiście cały nasz sztab na stadionie przy ulicy Żeromskiego  organizuje bieg pod hasłem: „Pobij dystans z sercem”. Będzie to już czwarta edycja tego biegu , a do udziału w nim zgłosiła się już rekordowa liczba 750 uczestników.

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działać będą także w szkołach Podstawowych nr 2, 3 i 12. Jak jednak  podkreślają  uczniowie oraz wspierający ich rodzice i nauczyciele, w przygotowania i pracę na rzecz WOŚP-u, zaangażowane są   również inne szkoły i przedszkola.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich, budynek nr 2, ul. Bydgoska 23

9.00 "Gramy dla WOŚP-u" turniej piłki siatkowej - nauczyciele kontra uczniowie, uczniowie kontra nauczyciele
9.00-14.30 "Dla każdego coś pysznego" – hol na parterze

9. gabinet medyczny - pomiar cukru i ciśnienia