5 lat za zniszczenie wiaty?

08.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #jeziorki   #gmina kaczory   #powiat pilski   #wandalizm   #policja   

Trzech wandali na gorącym uczynku, zatrzymali w Jeziorkach policjanci z z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Mężczyźni zniszczyli wiatę przystanku .

Informację o głośnej i agresywnej grupie mężczyzn spacerującej po Jeziorkach, otrzymał dyżurny KPP w Pile. Reakcją na prośbę o interwencję było wysłanie radiowozu z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego.
 
- Przejeżdżając przez Jeziorki w gminie Kaczory, funkcjonariusze dostrzegli, że trzech mężczyzn niszczy wiatę przystanku autobusowego. Mężczyźni kopali, a także uderzali rękoma w szyby wiaty. Mundurowi błyskawicznie podjęli interwencję i zatrzymali wandali,  którzy wybili cztery szyby oraz uszkodzili elementy przystanku. Mężczyźni w wieku od 17  do 24 trafili do policyjnego aresztu, gdzie nie potrafili wyjaśnić swojego nieodpowiedzialnego i agresywnego postępowania – relacjonuje podkom.  Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 4 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo wandalom grozi 5 lat więzienia. Wszyscy są mieszkańcami powiatu pilskiego.

To może Cię także zainteresować:
Pieniądze na bezpłatne porady prawne
13,6 litrów krwi od Tarpilu
Enea z PTPS-em na kolejny rok

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: KPP w Pile