8 lat dla fałszywego „bombera”?

Sprawcę fałszywego alarmu bombowego zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Mężczyzna poinformował Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Ludowej w Pile.

REKLAMA

Anonimowy rozmówca zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Ludowej w Pile jest podłożony ładunek wybuchowy. Po przekazaniu tej wiadomości, mężczyzna rozłączył się.

- Dyżurny pilskiej komendy natychmiast skierował na miejsce policyjne patrole. Specjalna grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z pilskiej komendy sprawdziła teren budynku. W czynnościach udział wziął również przewodnik z psem służbowym wyszkolonym w poszukiwaniu materiałów i lotnych frakcji substancji wybuchowych. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia. Ewakuowano również kilkunastu mieszkańców budynku. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że to fałszywy alarm – mówi Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

W tej sytuacji rozpoczęły się poszukiwania sprawcy tego zgłoszenia i już kilka godzin po zdarzeniu pilscy kryminalni wpadli na trop dowcipnisia. Dzień później mężczyzna został zatrzymany na terenie Piły i trafił prosto do policyjnego aresztu.

- Zatrzymany mężczyzna, to 20-letni mieszkaniec gminy Wysoka. Przyznał się do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć przyczyn swojego zachowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat – kończy Żaneta Kowlska.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki