Akademia Młodych Orłów – lista zakwalifikowanych

Aż 242 osoby wzięły udział w Dniach Talentu, które odbyły się w miniony weekend na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7. Testy sprawnościowe polegały na wykonaniu przez każde dziecko 4 zadań piłkarskich oraz udziale w krótkiej grze kontrolnej. Dzieci, które najlepiej poradziły sobie z tymi zadaniami zakwalifikowały się do Akademii Młodych Orłów.

W najbliższy piątek 27 października, o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 12 Pile, odbędzie się zebranie dla rodziców zakwalifikowanych dzieci. Podczas spotkania omówione zostaną kwestie funkcjonowania AMO. Pierwsze treningi odbędą się na początku listopada.

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO AMO PIŁA NA SEZON 2017/2018

ORLIK I
Błachowski Dominik, Borowicz Jakub, Ciszek Kewin, Dudziak Antoni, Dytko Fabian, Hanusiak Jakub, Konwiński Piotr, Kossakowski Nikodem, Kowalski Miłosz, Pisarek Jakub, Płachta Mikołaj, Podharski Aleks, Przybylski Michał, Rajek Wiktor, Skręta Kacper, Słodowy Stanisław.

ORLIK II
Bajor Maciej, Dobber Gabriel, Drewniak Oskar, Flisikowski Kamil, Garstka Alan, Gruenwald Tomasz, Hoffman Paskal, Jagielski Bartosz, Kargul Hubert, Mentecki Mateusz, Niewiadomy Wojciech, Piszczek Adrian, Rodziewicz Felicjan, Smoliński Brajan, Wiśniowski Emanuel, Zbieralski Kajetan.

ŻAKI I
Abramczuk Filip, Babut Filip, Dobber Tymoteusz, Hałaburda Daniel, Hejak Oliwier, Hryckiewicz Gracjan, Kaluga Filip, Kotuła Kacper, Lisiecki Jakub, Muzioł Franciszek, Nałęcki Tomasz, Olechnowicz Michał, Posert Oliwier, Smolarz Miłosz, Zawada Marcel, Zdunek Jakub.

ŻAKI II
Arendt Antoni, Czapliński Jan, Dytko Alan, Fischer Borys, Grochowski Dawid, Jarosz Jakub, Jeleń Igor, Kłysz Patryk, Kurek Piotr, Lejman Klaudiusz, Łosoś Liwiusz, Łuczak Paweł, Maciejski Szymon, Podgórski Igor, Wienke Dominik, Wylegała Igor.

SKRZATY
Bielecki Wiktor, Borsuk Tomasz, Bzdręga Michał, Durkowski Szymon, Dutkiewicz Cyprian, Hass Karol, Jabłoński Hubert, Jankun Kacper, Jarosz Oliwia, Kłysz Filip, Komorowski Ivo, Kopczyński Igor, Korbeń Antoni, Kot Wojciech, Kowalski Aleksander, Krogulec Paweł, Kwiatkowski Szymon, Majocha Szymon, Marszałek Jakub, Nowak Jan, Pawłowski Oliwier, Perz Wojciech, Pietrkiewicz Antoni, Prankiewicz Nataniel, Przewoźnik Mikołaj, Rybarczyk Nikodem, Sobczak Franciszek, Śmiechowski Gabriel, Wójcik Maciej, Wucens Maciej, Żołądkiewicz Hubert, Żybort Aleksander.

Zajęciom przyglądał się prezydent Piły Piotr Głowski. Zaangażowanie dzieci i towarzyszących im  rodziców utwierdziło prezydenta w przekonaniu, że uruchomienie tego projektu w Pile było dobrym pomysłem. Najwięcej zainteresowanych uczestnictwem w AMO pojawiło się w sobotę – 172 osoby.

Funkcjonowanie Akademii Młodych Orłów jest finansowane przez Polski Związek Piłki Nożnej i Miasto Piła. Dla dzieci udział w Akademii jest zupełnie bezpłatny. Ponadto na podstawie podpisanego wcześniej porozumienia Miasto Piła udostępni bazę szkoleniową - boisko przy Szkole Podstawowej nr 7 i sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 12.

Kolejna okazja do dołączenia do AMO będzie  w czerwcu 2018 r.

Źródło: Bartosz Mirowski, Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Bartek Ćwikliński