(AKTUALIZACJA) Oni wystąpią w finale

16.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #płotki   #sport   #rekreacja   #plaża   #siatkówka   #rutnicki cup   #jakub rutnicki   

W ośrodku nad jeziorem Płotki odbyły się eliminacyjne zawody "Turniejów Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Posła Jakuba Rutnickego”. Ponad 30 par męskich, żeńskich i mieszanych rywalizowało o cztery miejsca w turnieju finałowym, który odbędzie się 30 lipca w Zbąszyniu. 

 

- Ten turniej organizuję z grupą przyjaciół. Łączy nas miłość do siatkówki, aktywnego życia i chęć robienia czegoś pożytecznego dla innych. Jest też to nasz sposób na fajne spędzanie wakacji - powiedział przed rozpoczęciem turnieju poseł Platformy Obywatelskiej Jakub Rutnicki, pomysłodawca i organizator turnieju.

I rzeczywiście, słoneczna pogoda, sympatyczna atmosfera oraz sportowa, zacięta walka pozwoliły zobaczyć kilka ciekawych i stoących na niezłym poziomie spotkań. W stawce 30 par cztery pierwsze miejsca - uprawniające do gry w turnieju finałowym - wywalczyli: 

1. Błażej Płoniński i Miłosz Szwaba,

2. Dominik Juszczak i Tymoteusz Juszczak,

3. Mikołaj Głowacki i Michał Głowacki,

4. Jakub Pietrykowski i Maciej Skowroński.

Dzisiaj rywalizacja przeniosła się na turniej eliminacyjny do Obornik. Za tydzień plażowi siatkarze powalczą w Pniewach (22.07) i Chrzypsku Wielkim (23.07), a za dwa tygodnie w Sierakowie (29.07). 30 lipca natomiast, w Zbąszyniu,  odbędzie sie turniej finałowy dwunastej edycji "Rutnicki Cup". 

To może Cię także zainteresować:
Pieniądze na bezpłatne porady prawne
13,6 litrów krwi od Tarpilu
Enea z PTPS-em na kolejny rok

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcia: P. Gadzinowski, Rutnicki Cup