Aktywny choć bezpieczny Sylwester policjantów

Prawie czterdzieści interwencji publicznych, pięciu nietrzeźwych kierujących, to bilans sylwestrowej nocy na terenie powiatu pilskiego. Podczas minionego weekendu policja odnotowała również kilkanaście kolizji i wypadek, w którym zginęła 74-letnia kobieta.
 

REKLAMA

To był bardzo pracowity Sylwester dla pilskich funkcjonariuszy. Przez całą noc kilkudziesięciu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pile, czuwało nad bezpieczeństwem bawiących się mieszkańców naszego powiatu.  Mundurowi interweniowali tej nocy blisko czterdzieści razy. Interwencje były najczęściej związane z zakłóceniem ciszy nocnej.
 
- Zdarzyły się też osoby, które w znaczący sposób przeceniły swoje możliwości z alkoholem. Ludzie zachowujący się agresywnie, z uwagi na bezpieczeństwo innych osób oraz ich samych, zostały umieszczone w Izbie Wytrzeźwień w Pile. Pozostali po ustaleniu ich miejsca zamieszkania, zostali odwiezieni do swoich domów.  Niestety funkcjonariusze zatrzymali także pięciu nietrzeźwych kierowców, którzy stwarzali realne zagrożenie w ruchu drogowym – informuje Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W sylwestrowy weekend doszło do kilkunastu kolizji oraz wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło 29 grudnia,  rzed godziną 16.00 na drodze krajowej K-10.
 
- Jak ustalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile, kierujący pojazdem BMW 32-letni mieszkaniec Piły podczas manewru wyprzedzania, zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka prawidłowo samochodem marki Hyundai, którym podróżowały cztery osoby. Niestety w wyniku tego zdarzenia zginęła 74-letnia kobieta, a kierujący Hundaiem oraz dwóch pozostałych pasażerów z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitali. Kierowca BMW nie odniósł żadnych obrażeń, na miejscu został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu – relacjonuje Ż. Kowalska.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu spowodowania wypadku drogowego.  Sąd Rejonowy w Chodzieży podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zastosował wobec 32-letniego pilanina na trzy miesiące. Mężczyzna będzie mógł jednak opuścić areszt po złożeniu poręczenia majątkowego.

- Podczas minionego, świątecznego weekendu nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń o charakterze kryminalnym – kończy podkom. Żaneta Kowalska.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki