Bezpiecznie, wygodnie, ekologicznie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 16)

 

O cztery nowe autobusy Solaris Urbino 12 wzbogacił się Miejski Zakład Komunikacji w Pile. To kolejny etap modernizacji spółki w ramach projektu:  „Zakup autobusów niskoemisyjnych, modernizacja zajezdni autobusowej MZK Piła Sp. z o. o. w Pile i rozbudowa infrastruktury dla potrzeb komunikacji miejskiej”. Nowe autobusy zastąpią stare i wyeksploatowane pojazdy, które firma wycofuje z pilskich ulic.

REKLAMA

- Są to autobusy Solaris czwartej generacji z silnikiem diesla, spełniające najostrzejsze normy środowiskowe EURO6.
Posiadają trzy bezstopniowe wejścia, są przyjazne dla osób niepełnosprawnych i wyposażone w system zapowiedzi głosowych, informując pasażerów o najbliższym przystanku. Budowa nadwozia autobusów umożliwia kierowcy lepszą widoczność krawędzi chodnika po prawej stronie pojazdu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na przystanku. Autobusy Solaris Urbino wyposażone są w stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich wraz z przyciskiem informującym o zamiarze wysiadania przez osobę niepełnosprawną. W razie potrzeby kierowca ręcznie wysuwa podest – specjalną rampę wjazdową dla wózków – mówi prezes MZK w Pile Tadeusz Majewski.

Nowe autobusy są także wyposażone w systemy monitorujące, które zwiększają poziom bezpieczeństwa pasażerów oraz w nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne (z funkcją ogrzewania zimą), poprawiające ich komfort jazdy. Temu samemu służą przyciemniane szyby,  chroniące latem przed nagrzewaniem kabiny pasażerskiej. Natomiast gniazda USB ułatwiają podładowanie telefonu podczas podróży.

- Jeszcze w  lutym lub w marcu zamontujemy w nowych autobusach kasowniki, które pozwolą zapłacić za przejazd na trzy sposoby. Kartą płatniczą zbliżeniowo, w tradycyjny sposób lub zakupić bilet płacą monetami – dodaje T. Majewski.

- Autobusy wewnątrz (na siedzeniach) i na zewnątrz zostały oznakowane barwami Piły, więc są to pilskie autobusy. Ważne jest również to, że zostały wyprodukowane i zakupione w Wielkopolsce, więc pieniądze zostaną w regionie – uzupełnia prezydent Piły Piotr Głowski. 

Wartość zakupu czterech autobusów to blisko 4 100 000 złotych. W tym roku MZK zakupi jeszcze siedem kolejnych pojazdów, w tym część hybrydowych.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Wojciech Szczerbiński

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki