Budżet obywatelski – czas głosowania do 21 lipca

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Coraz mniej czasu zostało na wybranie inwestycji w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Tymczasem stopniowo oddawane są do użytku zadania, na które pilanie  głosowali w ubiegłym roku.

REKLAMA

Przykładem zakończonych inwestycji, które mieszkańcy Piły wybrali w 2016 roku, są siłownie zewnętrzne przy ulicach: Wieniawskiego (Podlasie) i Kamiennej (Gładyszewo). Kolejny obiekt tego typu powstanie przy Gimnazjum nr 4. Prócz tego realizowanych jest kilka innych inwestycji.

- W tej chwili w realizacji mamy tablice na osiedlu Motylewo, chodniki przy ulicy Reja oraz między Wysoką i Libelta, a w najbliższym czasie rozpoczną się budowy parkingów przy ulicach: Słowackiego i Morelowej – informuje Jerzy Mac, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni.

Przypomnijmy, że trwa głosowanie na propozycje wybrane przez pilan w tym roku.
   
- Prezydent wydłużył termin głosowania do 21 lipca na prośbę mieszkańców, którzy chcą mieć więcej czasu na zdobycie poparcia dla swoich projektów.  Tych głosów – oddanych drogą elektroniczną, jest już więcej niż w ubiegłym roku. To dowodzi , że zainteresowanie mieszkańców jest, bo pieniądze i wykonane za nie obiekty znacząco wpływają na zmiany w poszczególnych dzielnicach. Kolejną wartością jest integracja pilan, którzy jednoczą się się wokół określonych celów – mówi Bartosz Mirowski, który z ramienia Urzędu Miasta, koordynuje pracę nad Pilskim Budżetem Obywatelskim.

Przypomnijmy: w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, mieszkańcy mają do dyspozycji 3 miliony złotych.   Jedna osoba może oddać maksymalnie 5 głosów na zadania osiedlowe i 5 głosów na zadania małe. Na każdym osiedlu lub obszarze dotychczasowych osiedli (Śródmieście, Jadwiżyn, Zamość) powinno zostać wskazane do realizacji przynajmniej jedno zadanie z puli zadań małych. Zadania, które w wyniku głosowania uzyskają największe poparcie mieszkańców, będą realizowane w 2018 r., z możliwością dokończenia w 2019 r. Swój głos na wybrane inwestycje można oddać przez portal www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub osobiście w poniżej wymienionych punktach:

1. Urząd Miasta Piły–Biuro Obsługi Interesanta, Plac Staszica 10,

2. Filia Nr 1 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Ludowa 11,

3. Filia Nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Prusa 16,

4. Filia Nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – al. Powst. Wlkp. 62,

5. Filia Nr 6 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Królowej Jadwigi 17,

6. Filia Nr 7 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – al. Poznańska 91,

7. Filia Nr 8 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Gen. Andersa 10,

8. Filia Nr 9 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Wenedów 8a.

- Widać, że budżet obywatelski dobrze pełnia swoją rolę, bo w jego ramach powstają fajne projekty. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w głosowaniu na tegoroczne propozycje – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: P. Gadzinowski, UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki