Budżet obywatelski - nowy plac zabaw oddany

Dzieci z Przedszkola nr 6 im. Jasia i Małgosi mają do dyspozycji nowy, bogato wyposażony plac zabaw. Inwestycja została wykonana w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego.

Konieczność "Budowy kreatywnego placu zabaw przy Przedszkolu nr 6 im. Jasia i Małgosi" wskazali sami pilanie i w ubiegłorocznej edycji Pilskiego Budżetu Obywatelskiego zadanie to uzyskało popracie 1189 głosów. Koszt inwestycji wyniósł 278 000 złotych. Plac składa z trzech stref: dla maluchów, starszaków i całorocznego mini boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią i bandami. Nowo otwarty obiekt po godzinach funkcjonowania przedszkola, jest dostępny również dla wszystkich dzieci z osiedla.

- Urząd Miasta Piły aktywnie inwestuje w zwiększanie jakości życia mieszkańców, a to zadanie idealnie wpisuje się w tą politykę. Warto również zaznaczyć, że to nie ostatnia taka inwestycja. Niebawem do dyspozycji pilan oddamy kolejny duży plac zabaw, który jest zlokalizowany przy ul. Matwiejewa - zadeklarował prezydent Piły Piotr Głowski

Źródło: Piotr Gadzinowski, UM Piły; zdjęcie: UM Piły