"Być jak Tygrys", czyli "Książka jest O.K."

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, zaprasza na spotkanie i wspólne czytanie z Przemysławem Wechterowiczem, autorem książek dla dzieci. Inspiracją do spotkania jest książka pt. „Być jak Tygrys”,  z  ilustracjami Emilii Dziubak.

REKLAMA

Bycie Tygrysem to niełatwa sprawa. Zajmująca, wciągająca, ekscytująca w najwyższym stopniu, ale niełatwa. A to do kogoś trzeba się podkraść, szorując brzuchem po ziemi, a to kogoś trzeba namówić, żeby dał się zjeść, wdając się z nim w długą, kulturalną konwersację, a ile potem jeszcze tłumaczenia się przed znajomymi, same problemy. Ale czasami bywa tak, zwłaszcza po zmierzchu, że bycie Tygrysem staje się wprost… magiczne.
 
- Przemysław Wechterowicz pisze książki dla dzieci, ponieważ uważa, że tylko dzieci umieją właściwie zrozumieć świat. Mieszka z żoną w Warszawie i ma balkon z widokiem na drzewa. Snuł już historie o marzeniach („Wielkie marzenia”), o jamniku („Anastazy”), o pannie mrówce („Mrówka wychodzi za mąż”), o trudnych pytaniach („Czy można dotknąć tęczy?”), o wesołej krówce („Lukrecja”) i wyjątkowych mamach („Mama”). A ponieważ głowę ma zawsze pełną pomysłów, co jakiś czas pojawiają się nowe tytuły - zachęcają organizatorzy akcji "Ksiązka jest O.K."
 
Organizaterem spotkań jest  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile. Współorganizatorem  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – Biblioteka w Wyrzysku. 
 
Spotykania z Przemysławem Wechtorowiczem odbędą się w piątek, 23 września:
 
- Piła, godz. 11.00, Filia nr 1, ul. Ludowa 11 A,  
 
- Bąkowo, godz. 15.00, świetlica wiejska.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, PiMBP w Pile; zdjęcie: PiMBP w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki