Cała Polska czyta dzieciom wirtualnie o zwierzętach

1 czerwca – czyli w Dzień Dziecka – wystartuje w Pile 19. edycja ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom. W tym roku - z uwagi na epidemię koronawirusa – osoby, które zostały zaproszone do czytania dzieciom wybranych przez siebie utworów, zrobią to za pośrednictwem samodzielnie nagranych filmików, udostępnionych następie na stronie facebookowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.  Tegoroczna edycja społecznej kampanii poświęcona jest zwierzętom, a w naszym regionie dzieciom czytać będą :

• 1 czerwca, godz.10.00 - Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły wiersz Jana Brzechwy „Jak rozmawiać trzeba z psem”;

• 2 czerwca, godz.10.00 - Dominika Nadolna, rzeczniczka prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile wiersz Jana Brzechwy „Ptasie plotki”;

• 3 czerwca, godz.10.00  - Bożena Wola, prezeska fundacji „Pszczoła” książkę Kirsten Hall pt. „Pszczółka”;

• 4 czerwca, godz.10.00 - Klaudia Giese-Szczap, specjalistka psychologii klinicznej opowieść terapeutyczną własnego autorstwa pt. „Kotek w szprotkach”;

• 5 czerwca, godz. 10.00 - Wojciech Dróżdż, spiker, komentator nie tylko sportowy wiersz Juliana Tuwima „Ptasie radio”;

• 6 czerwca, godz. 10.00 - Krzysztof Kus, podleśniczy Leśnictwa Mały Borek - Nadleśnictwo Zdrojowa Góra, prywatnie pasjonat i hodowca pająków wiersz Jana Brzechwy pt. "Pająk i muchy" .

Przypomnijmy, że pomysłodawcą kampanii jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, a podejmowane inicjatywy mają wspierać działania edukacyjne i popularyzujące zdrowie emocjonalne, rozwój intelektualny oraz mądre wychowanie dzieci i młodzieży.

Źródło: PiMBP w Pile; zdjęcie: PiMBP w Pile