Cała Polska czyta dzieciom wirtualnie o zwierzętach

1 czerwca – czyli w Dzień Dziecka – wystartuje w Pile 19. edycja ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom. W tym roku - z uwagi na epidemię koronawirusa – osoby, które zostały zaproszone do czytania dzieciom wybranych przez siebie utworów, zrobią to za pośrednictwem samodzielnie nagranych filmików, udostępnionych następie na stronie facebookowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.  Tegoroczna edycja społecznej kampanii poświęcona jest zwierzętom, a w naszym regionie dzieciom czytać będą :

  

REKLAMA

• 1 czerwca, godz.10.00 - Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły wiersz Jana Brzechwy „Jak rozmawiać trzeba z psem”;

• 2 czerwca, godz.10.00 - Dominika Nadolna, rzeczniczka prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile wiersz Jana Brzechwy „Ptasie plotki”;

 • 3 czerwca, godz.10.00  - Bożena Wola, prezeska fundacji „Pszczoła” książkę Kirsten Hall pt. „Pszczółka”;

 • 4 czerwca, godz.10.00 - Klaudia Giese-Szczap, specjalistka psychologii klinicznej opowieść terapeutyczną własnego autorstwa pt. „Kotek w szprotkach”;

• 5 czerwca, godz. 10.00 - Wojciech Dróżdż, spiker, komentator nie tylko sportowy wiersz Juliana Tuwima „Ptasie radio”;

• 6 czerwca, godz. 10.00 - Krzysztof Kus, podleśniczy Leśnictwa Mały Borek - Nadleśnictwo Zdrojowa Góra, prywatnie pasjonat i hodowca pająków wiersz Jana Brzechwy pt. "Pająk i muchy" .

Przypomnijmy, że pomysłodawcą kampanii jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, a podejmowane inicjatywy mają wspierać działania edukacyjne i popularyzujące zdrowie emocjonalne, rozwój intelektualny oraz mądre wychowanie dzieci i młodzieży.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: PiMBP w Pile; zdjęcie: PiMBP w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki