Cech zasłużony dla Wielkopolski

Medal „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”  Cechowi Rzemiosł Różnych w Pile,  przyznał marszałek województwa wielkopolskiego. Odznaczenie wręczono podczas sesji Rady Powiatu w Pile.

Odznaka honorowa „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” to wyróżnienie, nadawane instytucjom, które poprzez swoją działalność wnoszą wkład w rozwój gospodarczy.

- Cieszę się niezmiernie, że Cech Rzemiosł Różnych w Pile otrzymał to ważne wyróżnienie, ponieważ od ponad 60 lat wnosi olbrzymi wkład w rozwój gospodarczy powiatu pilskiego. Swoją fachową wiedzą służy rzemieślnikom, pomaga w sprawach administracyjnych, formalizowaniu praktyk uczniowskich i zdobywaniu kwalifikacji rzemieślniczych. Zaangażowanie oraz praca pokoleń pracowników Cechu zasługuje na uznanie i wyróżnienie. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – powiedział Stefan Piechocki wicestarosta powiatu pilskiego, który złożył wniosek o przyznanie pilskiemu Cechowi medalu.

W imieniu Cechu Rzemiosł Różnych odznaczenie odebrali: Jan Janczewski, starszy cechu oraz członkowie zarządu: Marian Madej, Stanisław Pirch, Daniel Balukiewicz, Urszula Kwiatkowska i Zygmunt Śnieżko.

- Jesteśmy organizacją, która skupia rzemieślników z Piły i całego powiatu pilskiego, choć nie jest nas tak wielu jak kiedyś. Naszym wspólnym celem jest, aby jak najwięcej uczniów kształciło się w zawodach rzemieślniczych. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie – powiedział Jan Janczewski.

Źródło: Piotr Gadzinowski, Starostwo Powiatowe w Pile; zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Pile