Chciał wzbudzić współczucie i teraz posiedzi?

Czterech napastników napadło na 20-letniego mężczyznę, biło i kopało po calym ciele  oraz  zadało mu ostrym narzędziem kilka ciosów w brzuch. Nastepnie napastnicy ukradli ofierze kilkaset złotych, dokumenty oraz bluzę. Tymczasem zarzuty policja postawiła... "pokrzywdzonemu".  

REKLAMA

- 01 grudnia br. późnym wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację, że w centrum miasta został napadnięty młody mężczyzna. Z relacji rozmówcy wynikało, że czterech sprawców biło i kopało po całym ciele pokrzywdzonego, zadając również ciosy ostrym narzędziem, powodując rany cięte brzucha. Ofiara została również okradziona, a łupem przestępców padło kilkaset złotych, dokumenty oraz bluza - informuje Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.
 
W efekcie w miejsce zdarzenia wysłane zostały patrole policyjne oraz przewodnik z psem służbowym. Rozpoczęło się poszukiwanie sprawców, funkcjonariusze pojechali równiez do szpitala, aby ustalić stan zdrowia pokrzywdzonego, Okazało się, że mógł on rozmawiać z policjantami. Kryminalni zadawali szczegółowe pytania, a uzyskane odpowiedzi spowodowały, że zaczęli nabierać wątpliwości co do przedstawionego scenariusza wydarzeń.
 

- Jak się okazało, całe zdarzenie to fikcja. Policjanci podczas wykonywanych czynności ustalili, że 20-letni mieszkaniec Piły miał problemy finansowe i był zadłużony u kilku osób. W związku z tym, że nie był w stanie oddać pieniędzy, to wymyślił napad. „Pokrzywdzony” sam zrobił sobie na brzuchu rany żyletką, poobijał sobie twarz różnymi przedmiotami, a „skradzioną” bluzę wyrzucił w krzaki, gdzie podczas przeszukiwania terenu odnaleźli ją policjanci - relacjonuje Ż. Kowalska i dodaje.: - Za tak nieodpowiedzialne zachowanie 20-letni mieszkaniec Piły odpowie przed Sądem. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie mężczyźnie grozi kara więzienia do 2 lat. 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: PP24.info.pl, KPP w Pile; zdjęcie: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki