Co robić w weekend?

Orszak Trzech Króli i kilka nowości kinowych to nasze propozycje na nadchodzący weekend. Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie.

W sobotę 6 stycznia o godz. 15.00 z placu Zwycięstwa wymaszeruje Orszak Trzech Króli z udziałem kapeli góralskiej „Ondraszki”. Przy alei Piastów i na placu Konstytucji 3 Maja czekają również takie atrakcje, jak inscenizacja „Pałac Heroda” w wykonaniu Teatru Wirtualnego RCK oraz „Brama Anielska”. O godz. 16.00 na placu Staszica Trzej Królowie złożą dary Dzieciątku. Odbędzie się wspólne kolędowanie i finał konkursu na najlepiej przebraną rodzinę. W programie również koncert kapeli góralskiej Ondraszki oraz koncert zespołu Siewcy Lednicy.
W niedzielę 7 stycznia o godz. 19.00 w kościele pw. Św. Rodziny odbędzie się koncert kolęd i pastorałek „Gwiazdo świeć, kolęco leć”. Zaśpiewają: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny i Włodzimierz Korcz. Cegiełka: 10 zł do nabycia w kasie RCK i kościele.
Komu straszna styczniowa aura, ten może wybrać się do kina. W repertuarze kina Helios znajdują się filmy dla całej rodziny. Wciąż obejrzeć można najnowszą część „Gwiezdnych wojen” – „Ostatni Jedi”. Premierą tego tygodnia jest film przygodowy „Jumanji. Przygoda w dżungli”.Rodzinom z dziećmi polecamy drugą część przygód zabawnego misia Paddingtona, pełnoprawnego członka rodziny Brownów.

Z kolei maturzyści mogą obejrzeć film produkcji włosko-polskiej „Studniówk@”. Temat bardzo na czasie. W repertuarze kina znalazła się także muzyczna komedia „Gotowi na wszystko. Exterminator” z Piotrem Roguckim. Szczegóły znajdziecie tutaj: http://www.helios.pl/28,Pila/Repertuar/

Źródło: Marika Naskręt, RCK, Helios