Co zrobić z odpadami problemowymi?

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

Zbliżają się zbiórki mobilne odpadów wielkogabarytowych i problemowych. Na terenie Piły zostaną przeprowadzone w dniach 11-18 grudnia br. Poniżej podajemy szczegółowe informacje kiedy dokładnie spodziewać się odbioru odpadów oraz jak je wcześniej przygotować.

REKLAMA

Daty odbioru odpadów problemowych i wielkogabarytowych dla poszczególnych ulic, osiedli i gmin znajdują się tutaj: www.prgok.pl/sprawdz-harmonogram/mobilne-zbiorki-odpadow/.

Odpady należy wystawić w dniu odbioru przed posesję lub altankę śmietnikową (w zabudowie wielorodzinnej) do godziny 6:00. Muszą być posegregowane według frakcji, czyli osobno odpady gabarytowe, niebezpieczne, poremontowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odzież, opony od samochodów o masie do 3,5 tony.
 
Szafy, tapczany oraz inne meble należy opróżnić z zawartości i nie umieszczać w ich wnętrzu innych odpadów (farb, lakierów, elementów łatwopalnych).
 
Przeterminowane chemikalia, farby lakiery, środki łatwopalne, akumulatory, przeterminowane leki należy umieścić w osobnym przezroczystym worku lub kartonie, skrzynce, worku opisanym "odpady niebezpieczne". Odpadów niebezpiecznych nie należy wrzucać do pojemników na odpady resztkowe (zmieszane).
 
Odpady poremontowe powinny być zapakowane w worki o odpowiedniej wytrzymałości lub innego rodzaju pojemniki pozwalające na załadunek i transport. Odpadów poremontowych nie należy wrzucać do pojemników na odpady resztkowe (zmieszane).
 
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (lodówki, zmywarki, kuchenki) należy opróżnić z zawartości i nie umieszczać w ich wnętrzu innych odpadów.
 
Odzież powinna być zapakowana w osobne worki (przezroczyste lub opisane „odzież”). Odzieży nie należy wrzucać do pojemników na odpady resztkowe (zmieszane).
 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marika Naskręt, PRGOK, zdjęcia: PRGOK

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki