Covid 19: - Musimy zacząć radzić sobie sami

Powiedział Prezydent Miasta Piły i poprosił mieszkańców miasta, by w obiektach użyteczności publicznej, w sklepach i innych miejscach gromadzenia się ludzi, przestrzegali zasad ograniczających możliwość zakażania się koronawirusem. Wypowiedź Piotra Głowskiego to reakcja na stale zwiększającą się liczbę dziennych zachorowań w Polsce i ostatnie przypadki zakażeń w Pile.


REKLAMA

Nie pozwólmy na powrót obostrzeń

- Sytuacja pandemiczna jest coraz gorsza – stwierdził prezydent Piotr Głowski, rozpoczynając konferencję prasową. W jego opinii powodem stale rosnących liczb dziennych zachorowań, jest zauważalne na każdym kroku rozluźnienie wśród Polaków (w tym i wśród pilan) dyscypliny w przestrzeganiu zasad ograniczających możliwość zakażenia się koronawirusem. W opinii prezydenta Piły do takich postaw przyczyniają się: nieodpowiedzialne wypowiedzi polityków rządu oraz coraz liczniejsze filmiki publikowane w internecie przez zwolenników spiskowej teorii dziejów.

- Są tacy, którzy wierzą, że ziemia jest płaska, że noszenie maseczek nic nie daje, że są one niebezpieczne i mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Bardzo jednak proszę, byśmy nie słuchali „płaskoziemców”. Nośmy maseczki, zachowujmy wymaganą odległość i przestrzegajmy dezynfekcji. Nie bójmy się również zwrócić uwagi sąsiadom, którzy nie przestrzegają tych zasad – apelował Piotr Głowski i uzasadniał: - Wysiłek, który ponieśliśmy w walce z koronawirusem jest zbyt cenny, żeby brakiem odpowiedzialności to utracić i wrócić do ograniczeń z początku pandemii.

Kontrole i kary dla łamiących prawo

Prezydent Piły zapowiedział jednocześnie wzmożenie patroli Policji i Straży Miejskiej, w miejscach w których tradycyjnie gromadzą się ludzie. Zadaniem funkcjonariuszy będzie kontrolowanie, czy w obiektach użyteczności publicznej (np. urzędy, sklepy, restauracje) przestrzegane są zasady zachowania odpowiedniej odległości, noszenia maseczki i dezynfekcji rąk.

- Odpowiedzialni za to są właściciele i zarządcy. W przypadku złamania prawa na łamiących to prawo nakładane będą mandaty, a w ekstremalnych przypadkach grzywna, bo sprawa zostanie zgłoszona do Sanepidu – zapowiedział P. Głowski.

Pomoc dla parafii i apel do wiernych

Odnosząc się do lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem, prezydent Piły zapowiedział, że miasto pomoże finansowo parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny w przeprowadzeniu dezynfekcji kościoła.

- Mam również prośbę do wiernych tej parafii, którzy w tym czasie uczestniczyli w mszach świętych, o zastosowanie się do apelu Sanepidu i zgłoszenie się pod wskazane numery telefonu (693 450 561, 67 212 52 98, 67 351 98 80, 67 351 98 74, 67 351 98 75). Mówię o tym, bo bardzo dużo zależy od nas samych – stwierdził Piotr Głowski i po raz kolejny zaapelował o przestrzeganie zasad ograniczających możliwość zakażenia koronawirusem.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie:Aleksandra Kramkowska

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki