Czeska awangarda, czyli Už Jsme Doma w Rockopolis

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

3 października w Rockopolis odbył się koncert z cyklu Awangarda w Pile. Tym razem wystąpił kultowy czeski zespół Už Jsme Doma. Muzycy zaprezentowali swoje oryginalne podejście do muzyki, a publiczność była zachwycona.

REKLAMA

Už Jsme Doma istnieje od 1985 roku. Jest to grupa, która w zaskakujący sposób łączy ze sobą rock, punk i folk. Muzykę Už Jsme Doma charakteryzują nagłe zmiany tempa, charakterystyczne zaśpiewy, udziwnione teksty. Muzycy realizują się również w innych formach wyrazu artystycznego (performance, film).  Aktualny skład zespołu tworzą: Miroslav Wanek (instrumenty klawiszowe, gitara, śpiew), Pepa Červinka (gitara basowa, śpiew), Adam Tomášek (trąbka, śpiew), Vojtěch Bořil (perkusja), Martin Velíšek (grafika, malarstwo). Najbardziej rozpoznawalnym kawałkiem grupy jest „Hollywood” z filmu „Guzikowcy”.

Muzycy często goszczą w Polsce. W Pile pojawili się już po raz piąty. Koncert w Rockopolis był jednym z punktów europejskiej trasy koncertowej zespołu. Už Jsme Doma grali przez półtorej godziny, a zachwycona publiczność domagała się bisów. Muzycy nie zawiedli i na zakończenie zagrali energetyczny kawałek „Jó nebo nebo”. Grupa zdecydowanie przykuwa uwagę, gdyż wykonawcy na scenie zachowują się nieco teatralnie oraz zaskakują zarówno brzmieniem, jak i umiejętnością gry na wielu instrumentach.

Už Jsme Doma to niejedyny koncert w Rockopolis tej jesieni. Już 13 października zagra Maleo Reggae Rockers z Darkiem Malejonkiem. Z kolei 16 października wystąpi amerykańska artystka Melissa Greener, a 26 października Happysad. 24 listopada zagra zespół Dikanda, a 9 grudnia Farben Lehre, The Analogs i Vataha.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marika Naskręt, zdjęcia: Marika Naskręt

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki