Czwarta domowa przegrana PTPS-u

W piątkowy wieczór pilskie siatkarki zmierzyły się we własnej hali z zespołem DPD Legionovii Legionowo. Niestety podopieczne trenera Mirosława Zawieracza uległy rywalkom. Była to już czwarta porażką przed własną publicznością w piątym domowym meczu w obecnych rozgrywkach.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli pilanek, które prowadziły 2:1, a następnie 6:2. Wszystko za sprawą bardzo dobrych zagrywek Żanety Baran, która skutecznie odrzuciła od siatki rywalki. Dzięki temu punktowe ataki wykonywała Paula Słonecka. Po chwili jednak Legionovia doszła do głosu. Olga Strantzali zablokowała Judytę Gawlak, a następnie obiła pilski blok i sztab szkoleniowy PTPS-u, przy wyniku 10:9, poprosił o czas. Po krótkiej przerwie to przyjezdne kontynuowały dobrą grę. Ponownie zagrały blokiem, tym razem duet Justyna Łukasik - Juliette Fidon Lebleu zatrzymał Oliwię Urban. Wynik brzmiał 11:13. Pilski zespół próbował ratować sytuację zmianami. Emilia Szubert zastąpiła Sylwię Kucharską. Niestety to nie zmieniło obrazu gry. Przyjezdne nadal kontrolowały przebieg spotkania. Maja Tokarska zablokowała Paulę Słonecką, Fidon Lebleu popisała się punktową zagrywką, a seta skończyła atakiem Justyna Łukasik. Wynik pierwszej partii 18:25.

W drugiej odsłonie meczu gra toczyła się punkt za punkt. Dobre ataki Żanety Baran, a po drugiej stronie siatki skutecznością popisywała się Julie Oliveira Souza. Atakująca Legionovii nie była jednak bezbłędna. Po jej autowym zagraniu pilanki prowadziły 12:11. PTPS wypracował przewagę dopiero w końcówce, kiedy najpierw Karolina Bednarek, a po chwili Sylwia Kucharska zapunktowały zagrywką. Skuteczny atak dołożyła Słonecka i PTPS wygrał 25:21.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana w całym spotkaniu. Najpierw Oliveira Souza zablokowała Paulę Słonecką. Chwilę później Gabriela Ponikowska, która w poprzedniej partii zastąpiła Judytę Gawlak, skutecznie zaatakowała. Po autowym ataku Olgi Strantzali mieliśmy remis 11:11. Następnie przyjezdne zanotowały serię udanych akcji. Łukasik zablokowała Oliwię Urban, a Oliveira Souza oraz dobrze znana w Pile greczynka Strantzali popisały się asami serwisowymi. Na tablicy widniał wynik 14:17. Pilanki szybko jednak odrobiły straty i w końcówce mieliśmy prawdziwą wymianę ciosów. Atak Baran, w odpowiedzi punkt zdobyła atakująca z Legionowa. Ostatnia piłka należała, do świetnie grającej tego dnia, Olgi Strantzali. Set zakończył się wynikiem 23:25.

W czwartą partię lepiej weszły gospodynie. Najpierw po dobrym ataku Ponikowskiej, a następnie Karoliny Bednarek, miejscowe prowadziły 7:6. Dalej Sylwia Kucharska zablokowała grecką przyjmująca Legionovii i PTPS prowadził już 10:7. Na tym niestety zakończyła się skuteczna gra siatkarek trenera Mirosława Zawieracza. Do głosu doszły zawodniczki Alessandro Chiappini\\'ego. Najpierw Justyna Łukasik zablokowała Oliwię Urban, a dalej skutecznie zaatakowała Magdalena Damaske. Po chwili serię udanych akcji blokiem zaliczyły przyjezdne. W roli głównej ponownie Damaske, która zatrzymała na siatce Urban, a chwilę później pilską atakującą - Żanetę Baran. W tym momencie było 13:18. Na nic się zdały rozpaczliwe próby miejscowych, choć w końcówce seta udało im się zdobyć jeszcze kilka punktów. Nie wystarczyło to jednak do wygrania partii. Oliveira Souza skutecznym atakiem zakończyła czwartego seta wynikiem 22:25 i całe spotkanie 1:3.

Mecz PTPS-u z Legionovią trwał ponad dwie godziny i wzbudził wiele emocji. Zarówno tych stricte siatkarskich, jak i tych związanych z wideoweryfikacją. Trenerzy często korzystali z tej możliwości, a w związku z tym mieliśmy sporo przerw w grze. Ostatecznie pilanki przegrały czwarty domowy mecz w tym sezonie. Okazja do rehabilitacji będzie we wtorek 10 grudnia. Wtedy PTPS zagra u siebie z Pałacem Bydgoszcz.

Enea PTPS Piła - DPD Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 25:21, 23:25, 22:25)

MVP: Oliveira Souza

PTPS: Baran 19 pkt, Słonecka 16, Urban 13, Bednarek 4, Ponikowska 4, Kucharska 3, Gawlak 1 oraz Saad (libero), Szubert, Kazała

Legionovia: Oliveira Souza 25 pkt, Strantzali 19, Damaske 9, Łukasik 9, Fidon Lebleu 7, Tokarska 6, Grabka 3 oraz Lemańczyk (libero), Wójcik