Deszczowe wakacje w mieście – poradnik

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

Tegoroczna lipcowa aura nie sprzyja letniemu wypoczynkowi. Plażowanie czy grę w piłkę na boisku w czasie deszczu musimy zastąpić inną aktywnością. W dzisiejszym poradniku podpowiadamy, jak spędzić deszczowe wakacje w mieście.

REKLAMA

Największą zmorą dla maluchów w czasie wolnym od szkoły jest oczywiście nuda. Z kolei młodzież nie zawsze ma pomysły na spędzanie wakacji w mieście, gdy pada deszcz. Oto kilka inspiracji:

1. W ostatnim czasie w Pile powstało kilka nowych lokali, w których można dobrze zjeść czy napić się herbaty. Może warto, by rodzice dla odmiany zabrali swoje dziecko na smaczny posiłek i deser, niekoniecznie fast food. Wspólny posiłek zawsze zbliża, poza tym będzie miłą odmianą dla codziennej rutyny. Z nowości do wyboru mamy m.in. Klopsy, Zieloną Papaję, Łóżko czy herbaciarnię Kubek. Ostatni lokal dodatkowo oferuje warsztaty plastyczne dla najmłodszych.

2. Pilskie placówki kulturalne przygotowały specjalne programy wakacyjnych zajęć dla najmłodszych. Muzeum Okręgowe w Pile co środę organizuje twórcze „Wakacje w muzeum”, Regionalne Centrum Kultury prowadzi codzienne zajęcia edukacyjne i rozrywkowe pod hasłem „Wakacje w RCK”, a Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana w Pile wraz z kilkoma jej filiami proponują „Wakacje z wyobraźnią” (zabawy z książką z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, projekcje filmowe, zabawy literackie, gry planszowe, słuchanie audiobooków, przeprowadzanie eksperymentów, wspólne głośne czytanie).
Programy zajęć dostępne są na stronach internetowych placówek.

3. W niepogodę zawsze warto wybrać się do kina, tym bardziej, że aktualnie w repertuarze Heliosa znajduje się najnowsza część „Minionków” – „Gru, Dru i Minionki”. Z kolei co niedzielę w godzinach porannych kino proponuje „Lato z Bobem Budowniczym”.

4. W Pile znajduje się kilka miejsc, w których świetnie czas spędzą i dzieci, i młodzież, a nawet ich rodzice. W centrum miasta znajduje się gralnia Chaos Games, a w niej setki planszówek do wyboru z możliwością wypożyczenia. Na osiedlu Górnym można wejść do podziemi banku, zamienić się na chwilę w wojownika i zagrać w paintball laserowy (laser to w istocie bezpieczny promień podczerwieni). PowerBank organizuje pełni również funkcję kawiarni i chętnie gości mamy z dziećmi.

5. Wciąż pada i pada… A może warto wykorzystać czas wolny na połączenie przyjemnego z pożytecznym? Młodzież z pewnością zainteresują filmiki na YouTube. Godne polecenia są kanały edukacyjne – „Po cudzemu” do nauki angielskiego, „Mówiąc inaczej” do nauki polskiego oraz popularnonaukowe: „Nauka. To lubię”, „SciFun”, „Ciekawe fakty”, „Naukowy bełkot” czy „Historia bez cenzury”. Filmiki te bawią i uczą.

Mimo wszystko życzymy pilanom, aby pogoda się polepszyła. Słonecznych wakacji!

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marika Naskręt

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki