Dni otwarte Unii Europejskiej w Inwest-Parku

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

„15 lat Polski w Unii Europejskiej” - to hasło pod którym odbyło się dzisiaj w Inwest-Parku wydarzenie zatytułowane „Dni Otwarte.eu”. Młodzi pilanie, którzy wzięli w nich udział mogli sprawdzić swoją  wiedzę na temat Unii Europejskiej, podczas warsztatów zdobyć nowe umiejętności, czy po prostu wziąć udział w zabawach i quizach przygotowanych przez organizatorów. 

REKLAMA

- Dni otwarte to tak naprawdę potwierdzenie tego, że jesteśmy otwarci na Europę od 15 lat, że Polska może korzystać z wieloletniego dorobku Unii Europejskiej. Bo korzystamy nie tylko z unijnych funduszy, ale mamy również dostęp do edukacji, do rynków pracy, do nowoczesnych technologii, możemy swobodnie podróżować po krajach członkowskich. Różnimy się tradycjami, kulturą, ale możemy siebie nawzajem poznawać – mówi zastępca prezydenta Piły Beata Dudzinska, która spotkała się z młodzieżą uczestnicząca w „Dniach Otwrtych.eu”. 

- Ważną wartością jest również to, że możemy sobie nawzajem pomagać. I patrząc na najmłodszych europejczyków, którzy dzisiaj tutaj przybyli bardzo się cieszę, że mają takie same szanse rozwoju, jak ich rówieśnicy w Europie. Że już teraz mogą zawierać relacje szkolne i przyjaźnie, a być może w przyszłości będą nawiązywać kontakty i współpracować biznesowo – dodaje B. Dudzińska i podkreśla. - Dlatego warto być otwartym na Unię Europejską, promować wartości jakie ze sobą niesie oraz rozwój i postęp jaki po wstąpieniu do UE osiągnęła Polska. Także w Pile inwestycji – zwłaszcza tych infrastrukturalnych – bez funduszy unijnych najprawdopodobniej nie udałoby się zrealizować przez 50 lat.  A otrzymaliśmy to wsparcie, bo jesteśmy we wspólnocie równorzędnie traktowani jak Niemcy, Francuzi, Włosi, czy Hiszpanie. Nie możemy tego dorobku zaprzepaścić.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Wojciech Szczerbiński

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki