Dobra wiadomość dla rowerzystów

15.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #płotki   #kossaka   #ścieżka rowerowa   #inwestycja   #przebudowa   

 Przetarg na przebudowę ciągu pieszo – rowerowego na Płotki ogłosiła gmina Piła. Prace  inwestycyjne powinny skończyć się w tym roku. Planowany koszt przebudowy to ok. 3,6 miliona złotych. 

Przebudowa "ciągu pieszo-rowerowego" (ścieżki rowerowej) będzie gruntowna. Stara nawierzchnia ma zostać zerwana, a w jej miejsce, wyłoniony w przetargu wykonawca, położy najpierw podbudowę, a następnie dwie warstwy bitumiczne w tym ścieralną. 
 
- Nowa ścieżka będzie miała 4 metry szerokości, inteligentne i energooszczędne ledowe oświetlenie oraz kilka punktów wypoczynku z ławkami, stojakami na rowery i koszami na śmieci. Jeżeli postępowanie przetargowe przebiegnie pomyślnie i tak jak planujemy wykonawca zostanie wyłoniony w sierpniu, wówczas prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku - poinformował Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.
 
Co więcej, w tym roku także, przebudowany ma zostać odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Kossaka (od ronda 10 Kwietnia 2010   do skrzyżowania z drogą krajową nr 10), dzieki czemu powstanie kilka kilometrów nowoczesnego i bezpiecznego pasa ruchu dla rowerzystów, rolkarzy i oczywiście pieszych.  
 

 

To może Cię także zainteresować:
“Gwda” udanie rozpoczęła halowy sezon
PTPS wygrawa i awansuje!
Niemy protest w obronie wartości

red. | źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcia: P. Gadzinowski