Dobra współpraca i Niepodległości będzie jak nowa

O rozpoczęciu IV etapu remontu Alei Niepodległości, informuje Urząd Miasta Piły i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prace obejmują odcinek od skrzyżowania z aleją Wyzwolenia do skrzyżowania z ulicami Królewską i Kazimierza Wielkiego. Koszt przebudowy oszacowano na ponad 2 970 000 złotych. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S. A.

REKLAMA

- Dobra współpraca z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu trwa. Rozpoczął się kolejny etap remontu al. Niepodległości. Prace na zlecenie GDDKiA w Poznaniu, za kwotę 2,9 mln zł realizuje Pol-Dróg Drawsko Pomorskie S.A. W ramach zadania powstaną trzy nowe ronda oraz ciąg pieszo rowerowy od ul. Wyzwolenia do ul. Równej.Podobnie, jak przy wcześniejszych etapach, przygotowaliśmy dokumentację projektową tego odcinka, zabezpieczyliśmy finansowanie dla budowy rond oraz doświetlenia przejść dla pieszych na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ulicami Miłą i Kazimierza Wielkiego – deklaruje prezydent Piły Piotr Głowski, we wpisie umieszczonym na stronie facebookowej Urzędu Miasta Piły.

Informacje o inwestycji przekazuje również portal pila.pl: „Zakres inwestycji obejmuje wykonanie remontu nawierzchni jezdni, wymianę nawierzchni ścieżki i chodników. Podobnie, jak przy wcześniejszych etapach, przygotowaliśmy dokumentację projektową tego odcinka, zabezpieczyliśmy finansowanie dla budowy rond oraz doświetlenia przejść dla pieszych na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ulicami Miłą i Kazimierza Wielkiego.

To dobra wiadomość także dla rowerzystów, ponieważ w ramach przebudowy na odcinku od skrzyżowania z al. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Równą powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 metra z masy bitumicznej, po którym przejazd rowerem będzie z pewnością bardzo komfortowy. Powstaną przejście i przejazd przez jezdnię, które umożliwią włączenie się do ruchu na istniejącej już drodze rowerowej do Dobrzycy.”

- Jedynym elementem, który może być bolączką jeżeli chodzi o korzystanie z drogi, szczególnie dla rowerzystów będzie fragment chodnika w rejonie ul. Żytniej i Wałeckiej, po prawej stronie w okolicy mostku. Jest to fragment chodnika, który nie znalazł się w planach inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji, przede wszystkim z uwagi na kwestie finansowe. Nie mniej, będzie ujęty w ostatnim etapie realizacyjnym i bazując na dobrej współpracy z inwestorem będziemy chcieli to zrealizować, jak wspomniałem w ostatnim etapie – informuje cytowany przez pila.pl Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: UM Piły, GDDKiA, PP24.info.pl; zdjęcie: pila.pl

Przeczytaj także:

© PP24.info.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki