Domowa niemoc trwa

W sobotni wieczór Enea PTPS Piła podejmowała ekipę #Volley Wrocław. Był to pojedynek drużyny aspirującej do gry w fazie play-off z zespołem walczącym o utrzymanie. Niestety dużo niżej notowany rywal okazał się zdecydowanie lepszy od pilskich siatkarek pokonując je 0:3.

PTPS tylko w pierwszych akcjach pierwszego seta potrafił grać, jak równy z równym z zespołem z Wrocławia. Po ataku Aleksandry Kazały miejscowe prowadziły 2:1. Po kolejnym ataku pilskiej przyjmującej było 8:7. Od tego momentu inicjatywę przejęły przyjezdne. Wszystko za sprawą Aleksandry Rasińskiej, która jest liderką Volley\'a. Gdy wrocławianka weszła w pole zagrywki, to zafundowała trzy asy serwisowe dla swojego zespołu. Już po chwili wynik brzmiał 8:12. Następnie dobre ataki Natalii Murek pozwoliły powiększać prowadzenie gości. Pilanki próbowały gonić, jednak ich gra była zdecydowanie słabsza, niż można było się tego spodziewać. Autowy atak Gabrieli Ponikowskiej doprowadził do wyniku 12:21. Trener Mirosław Zawieracz ratował się zmianami. Zdjął z boiska Ponikowską i wprowadził do gry Karolinę Bednarek. Ostatni zryw pilanek, to as serwisowy Pauli Słoneckiej, po którym do głosu ponownie doszły przyjezdne, kończąc premierową odsłonę asem serwisom i wynikiem 17:25.

Drugi set rozpoczął się od zdecydowanej przewagi Volley\'a. Po ataku Aleksandry Gancarz, asie serwisowym Roksany Wers oraz kiwce Natalii Gajewskiej było 0:4. Odpowiedzieć starała się Aleksandra Kazała, jednak wrocławianki kontynuowały koncertową grę. Po ataku Wers było 5:10. Przyjezdne poczuły się bardzo pewnie, gdyż pozwalały sobie na efektowne ataki z drugiej linii. W tym elemencie świetnie czuła się Aleksandra Rasińska, po ataku której zrobiło się 8:16. Przy stanie 11:20 trener Zawieracz poprosił o czas, jednak niewiele to pomogło. Po zagrywce w siatkę Oli Kazały, Volley wygrał drugiego seta 17:25.

W trzecim secie wrocławianki nadal rozgrywały kapitalne zawody. Roksana Wers obiła pilski blok i rozpoczęła marsz Volley\'a po trzy meczowe punkty. Natalia Murek zablokowała Gabrielę Ponikowską i przyjezdne prowadziły 6:11. Po krótkiej przerwie PTPS wziął się do odrabiania strat. Po dobrych atakach i grze w obronie, miejscowe zmniejszyły stratę do rywalek do jednego oczka. Wynik na tablicy 13:14. Gdy licznie zgromadzeni pilscy kibice zaczęli wierzyć w to, że ich ulubienice wrócą do gry, z błędu wyprowadziła ich najlepsza siatkarka z Wrocławia - Ola Rasińska. Po jej kapitalnych zagrywkach, Volley znów odskoczył i zrobiło się 14:18. Dzieło zniszczenia zwieńczył as serwisowy Natalii Gajewskiej i trzeci set zakończył się wynikiem 18:25, a całe spotkanie 0:3.

Po sobotniej porażce pilanki skomplikowały sobie sytuację w tabeli. Przy wygranej MKS-u Kalisz i ewentualnej wygranej Pałacu w poniedziałek, PTPS może wypaść z czołowej ósemki. Najbliższe spotkanie podopieczne trenera Zawieracza rozegrają w sobotę, 22 lutego w Bydgoszczy.

Enea PTPS Piła - #Volley Wrocław 0:3 (17:25, 17:25, 18:25)

MVP: Aleksandra Rasińska

PTPS: Kazała 11 pkt, Słonecka 5, Baran 4, Ponikowska 3, Bednarek 3, Urban 3, Gawlak 2, Kucharska 2 oraz Saad (libero), Pawłowska (libero), Szubert

Volley: Rasińska 20 pkt, Murek 16, Gancarz 11, Wers 7, Fedorek 5, Gajewska 3 oraz Pancewicz (libero), Dzikowicz (libero), Hatala, Kasprzak