Dzieci śpiewająco o przyrodzie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

 Już jest - teledysk Wielkiej Drużyny Zielonych Związku Międzygminnego Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

REKLAMA

W teledysku śpiewają i występują dzieci z klasy patronackiej PRGOK ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. Ich wychowawcą jest  Magdalena Bandurska. Słowa i muzykę piosenki napisał Stanisław Maliński.

 
- Ta piosenka to taki hymn Wielkiej Drużyny Zielonych . Jest to też apel do dorosłych, w którym dzieci zwracają uwagę, że źle się dzieje w przyrodzie. do której może należeć każdy, komu bliska jest natura, ekologia i ochrona środowiska, każdy kto lubi wędrówki piesze po lasach,         górach i  wypoczynek aktywny. To osoby, którym zależy na tym, aby w przyszłości nasz świat był wolny od zanieczyszczeń, smogu i ton śmieci. To osoby, które segregują odpady komunalne i dają przykład innym – mówi Krzysztof Oleksy ze Związku Międzygminnego  Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.
 
PRGOK nie zmierza na teledyku zakończyć swoich działań edukacyjnych.
 
- Od września ruszamy z programem dla klas patronackich, który będzie trwał do końca roku szkolnego. Program przybliży w przystępny sposób problemy segregacji  odpadów, recyklingu, ochrony środowiska, turystyki i kontaktu z przyrodą. Każdy miesiąc to jeden temat, np.: miesiąc aktywnej turystyki, miesiąc szkła, miesiąc świadomego konsumenta. Na dzieci czekają też wycieczki do miejsc ciekawych przyrodniczo. Program jest opracowany tak, aby mógł być omówiony podczs lekcji biologii, geografii, środowiska itp. Oprócz dzieci angażuje też rodziców przy np. apelach antysmogowych lub podczas warsztatów szycia toreb z materiałów pochodzących z recyklingu – podsumowuje K. Oleksy.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcie i video: ZM PRGOK w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki