Dzieci śpiewająco o przyrodzie

Już jest - teledysk Wielkiej Drużyny Zielonych Związku Międzygminnego Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

W teledysku śpiewają i występują dzieci z klasy patronackiej PRGOK ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. Ich wychowawcą jest  Magdalena Bandurska. Słowa i muzykę piosenki napisał Stanisław Maliński.

- Ta piosenka to taki hymn Wielkiej Drużyny Zielonych . Jest to też apel do dorosłych, w którym dzieci zwracają uwagę, że źle się dzieje w przyrodzie. do której może należeć każdy, komu bliska jest natura, ekologia i ochrona środowiska, każdy kto lubi wędrówki piesze po lasach,         górach i  wypoczynek aktywny. To osoby, którym zależy na tym, aby w przyszłości nasz świat był wolny od zanieczyszczeń, smogu i ton śmieci. To osoby, które segregują odpady komunalne i dają przykład innym – mówi Krzysztof Oleksy ze Związku Międzygminnego  Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

PRGOK nie zmierza na teledyku zakończyć swoich działań edukacyjnych.

- Od września ruszamy z programem dla klas patronackich, który będzie trwał do końca roku szkolnego. Program przybliży w przystępny sposób problemy segregacji  odpadów, recyklingu, ochrony środowiska, turystyki i kontaktu z przyrodą. Każdy miesiąc to jeden temat, np.: miesiąc aktywnej turystyki, miesiąc szkła, miesiąc świadomego konsumenta. Na dzieci czekają też wycieczki do miejsc ciekawych przyrodniczo. Program jest opracowany tak, aby mógł być omówiony podczs lekcji biologii, geografii, środowiska itp. Oprócz dzieci angażuje też rodziców przy np. apelach antysmogowych lub podczas warsztatów szycia toreb z materiałów pochodzących z recyklingu – podsumowuje K. Oleksy.

Źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcie i video: ZM PRGOK w Pile