Dzieci sprzątają świat po dorosłych

Z okazji „Sprzątania Świata” w czternastu gminach Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” na pomoc przyrodzie ruszyli uczniowie klas patronackich PRGOK. W Pile okolice bulwarów nad Gwdą, sprzątali uczniowie klasy III C ze Szkoły Podstawowej nr 2.  Śmieci  zbierano we wszystkich gminach należących do PRGOK i  łącznie - z kolorowymi workami na surowce wtórne - w teren ruszyło ok. 8.500 przedszkolaków i uczniów. Tegoroczna akcja sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce", a  dofinansował ją Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: Piotr Gadzinowski