Dzisiaj pierwsze koncerty „Operetki na wynos”

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

Trzy pierwsze koncerty "Operetki na wynos" będą mogli dzisiaj obejrzeć i wysłuchać ze swoich okien i balkonów mieszkańcy Śródmieścia, Podlasia i Motylewa. Jutro podobne atrakcje czekają na pilan z Górnego i Koszyc. Koncerty - na których program składać się będą utwory największych twórców operetkowych oraz najsłynniejsze szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej - przygotowali wspólnie: Operetka Wrocławska, Regionalne Centrum Kultury w Pile i Urząd Miasta Piły. Więcej szczegółów na plakacie w galerii zdjęć. Polecamy!

REKLAMA

Terminy koncertów „Operetka na wynos”

8 września

- osiedle Śródmieście (ul. Śródmiejska przy fontannie) – godzina 15.00

- osiedle Podlasie (plac przy kościele pw. Świętego Józefa) – godzina 17.00

- osiedle Motylewo (ul. Sowia 2 przy siedzibie rady osiedla) – godzin 19.00

9 września

- osiedle Górne (plac przy Orliku za kościołem pw. NMP Wspomożenia Wiernych) – godzina 16.00

- osiedle Koszyce (plac u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Światowida) – godzina 18.00

„Pomysł mobilnej sceny muzycznej czerpie ze źródeł  commedii dell\\\\\\'arte. Podobnie jak wędrowne trupy teatralne w XVII w., obieramy za cel dotarcie z operetką do mieszkańców Piły, wprost pod miejsce zamieszkania (…)” - argumentują artyści Operetki Wrocławskiej, którzy są autorami projektu „Operetka na wynos”.

-„Operetka na wynos” jest projektem prezentowania krótkich koncertów na osiedlach. Taka formuła ma dwie podstawowe zalety. Po pierwsze daje każdemu okazję łatwego i bezpiecznego obcowania z kulturą. Po drugie kultura wyższa staje się impulsem integracji mieszkańców osiedli, na których odbędą się koncerty. Jest to szczególnie ważne w tak trudnym momencie jakim jest pandemia – zauważą Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

W przypadku pogody uniemożliwiającej przeprowadzenie koncertów w podanych wyżej terminach, zostaną one przeprowadzone w dniach od 10 do 18 września.    
To może Cię także zainteresować:

Źródło: Regionalne Centrum Kultury w Pile; video; youtube; zdjęcia: Stowarzyszenie Operetka Wrosławska

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki