ENERIS: - Damy cenne nagrody, za zmianę nawyków

Wezwanie do zmiany nawyków i konkurs z wartościowymi nagrodami dla mieszkańców Piły i okolic proponuje firma ENERIS, pod której marką działa Altvater Piła. W ten sposób firma chce promować eko-zwyczaje, a w szczególności ograniczanie ilości produkowanych odpadów. - Wystarczy zamieścić na profilu ENERIS zdjęcie pokazujące oszczędzanie zasobów naturalnych i wygrać atrakcyjne nagrody, które zapewnią niezapomniane przeżycia. Co więcej, każde zgłoszenie w konkursie to 50 groszy przekazane przez ENERIS na rzecz programu walki z marnowaniem jedzenia Banków Żywności - czytamy w komunikacie o ogłoszeniu konkursu.

REKLAMA

"Używanie bidonów zamiast kupowania napojów w butelkach jednorazowych, śniadaniówek w miejsce papieru czy folii do pakowania kanapek, racjonalne i przemyślane zakupy, tak by nie wyrzucać nadwyżek jedzenia – to proste, niewymagające zbyt dużego wysiłku działania, które wiele mogą zmienić. Teraz, kiedy wszystko jest na wyciągniecie ręki, konieczne jest świadome kreowanie naszych codziennych eko-nawyków. Oparcie się pokusie kupienia nowej bluzki, kolejnych butów, czy rezygnacja z jednorazowych naczyń zabieranych na pikniki, to wyzwania dzisiejszych konsumentów." - argumentują organizatorzy, podkreślając jednocześnie wciąz rosnące ilości odpadów produkowanych przez Polaków.

"Niestety statystyki pokazują czarny obraz rzeczywistości. Zgodnie z czerwcowym raportem GUS, w 2019 roku na jednego mieszkańca przypadało średnio 332 kg zebranych odpadów komunalnych, co oznacza wzrost o 7 kg w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Najwięcej wytwarzamy odpadów z tworzyw sztucznych – statystyczny Polak produkuje ich średnio ok. 80 kg rocznie." - informuje ENERIS.

- Uruchomioną właśnie kampanią chcemy zwrócić uwagę mieszkańcom Piły i okolic na problem wytwarzania ogromnej ilości odpadów. Nie przypadkowa jest data rozpoczęcia naszych działań - w środku wakacji, tuż przed Dniem Długu Ekologicznego. Jak pokazują statystyki prowadzone przez ENERIS, nawet o ponad 20% rośnie ilość odpadów odbieranych od mieszkańców w okresie wakacyjnym w stosunku do miesięcy zimowych. Więcej odpadów to też wyższe koszty ich przetworzenia co ostatecznie powoduje wzrost opłat dla każdego z nas za ich odbiór. Dlatego zachęcamy do refleksji i wdrażania każdego dnia prostych eko-nawyków – komentuje Tomasz Bielański, Dyrektor Generalny Altvater Piła.

Za ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów i promowanie eko-nawyków firma przygotowała atrakcyjne nagrody, które można zdobyć w konkursie internetowym. "Każdy kto na profilu FB ENERIS umieści pod postem konkursowym zdjęcie pokazujące swoje eko-nawyki, ma szansę na cenne nagrody, które dostarczą niezapomnianych przeżyć i doświadczeń. Zwycięzca sam zdecyduje, czy wybierze wizytę w SPA, skok ze spadochronem, kolację dla dwojga czy może szaloną zabawę z dziećmi w parku trampolin." - zachęcają inicjatorzy kampanii, którzy czekają na czekają na indywidualne lub rodzinne zgłoszenia. Zgłaszane do konkursu zdjęcia, pokazujące np.:

- jak radzić sobie z nadwyżką jedzenia;

- jak produkować mniej odpadów;

- jak wykorzystywać opakowania wiele razy;

- co zrobić z niepotrzebnych, nieużywanych toreb lub ubrań.

- jak nadać drugie życie rożnych codziennym przedmiotom lub produktom.

Dodatkowym atutem konkursu jest to, że za każde zgłoszone zdjęcie, ENERIS przekaże 50 groszy  na  prowadzony przez Banki Żywności program niemarnowania jedzenia. Tym samym nasz udział w konkursie przyczyni się do poprawy ochrony środowiska. Jak bowiem podkreślają organizatorzy: "Każda kupiona kolejna bluzka, plastikowa butelka napoju, produkty zapakowane w kilka rodzajów różnych opakowań, to litry wody i energii zużyte do ich produkcji, a także benzyny do transportu oraz godziny pracy ludzkiej."

Do udziału w konkursie zachęca również prezes zarządu Banku Żywności w Pile, Mieczysław Augustyn.: - Każde zgłoszenie to nie tylko pomoc finansowa dla Banków Żywności, ale przede wszystkim budowanie świadomości dotyczącej niemarnowania jedzenia w naszym regionie. Chcemy, żeby przetwarzanie żywności - robienie kompotów, konfitur, mrożenie czy pasteryzowanie gotowych dań - znowu stało się modne - mówi M. Augustyn.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie ENERIS.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Eneris; zdjęcie: Eneris

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki