Festiwal dla melomanów już za miesiąc!

Już za miesiąc, 12 sierpnia rozpocznie się w Pile IX edycja Music Festival & Master Class. W ramach festiwalu odbędą się koncerty muzyki klasycznej, jazzowej i folkowej. Music Festival & Master Class potrwa do 19 sierpnia.

Festiwal Muzyczny rozpocznie się koncertem w wykonaniu profesorów Master Class: Bartłomieja Nizioła, Denisa Severina, Alexandra Neustroeva i Grzegorza Skrobińskiego. Wyjątkowym wydarzeniem będzie w tym roku koncert zaledwie 16-letniej chińskiej pianistki Daisy Sun z towarzyszeniem Capelli Bydgostiensis pod batutą Jakuba Chrenowicza we współpracy z Accademia Pianistica Internazionale "Incontri col Maestro" z miasta Imola we Włoszech.

Ponadto w jednym z pilskich kościołów usłyszymy muzykę m. in. Villa Lobosa, Davidova i Barbera w wykonaniu CELLISSIMO – zespołu wiolonczelowego przygotowanego i poprowadzonego przez profesorów Alexandra Neustroeva i Denisa Severina, a w kościele w Motylewie wystąpią SMYCZKI SOLO – soliści, studenci Master Class. W Sali Miejskiej melomani tradycyjnie będą słuchać studentów Master Class. W Parku na Wyspie u Wyspiarza odbędzie się koncert folkowy. Zagra zespół PEJZAŻ.

JAZZ MASRER CLASS zwieńczy koncert ADAM BAŁDYCH IMAGINARY QUARTET  na jednej scenie ze studentami. W tym roku do udziału w Master Class dyrektor artystyczny prof. Bartłomiej Nizioł wybrał rekordową do tej pory liczbę  46 studentów skrzypiec i wiolonczeli z Polski, Ukrainy, Łotwy, Belgii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Bułgarii, Rumunii i nawet z Brazylii.

Wszystkim studentom podczas konsultacji Master Class i koncertów towarzyszyć będą tradycyjnie już jedni z najlepszych polskich pianistów kameralistów – Grzegorz Skrobiński,  Piotr Kopczyński i Michał Francu. Od tego roku program festiwalu wzbogacony zostanie o JAZZ MASTER CLASS. Konsultacje improwizacji jazzowej dla studentów jazzu poprowadzi genialny polski skrzypek jazzowy Adam Bałdych.

Więcej informacji na stronie: www.masterclass-pila.pl

Źródło: Marika Naskręt, Music Festival & Master Class