Głupi kawał = wysoka grzywna

Kilkunastu policjantów poszukiwało przez kilka godzin 40–letniego mieszkańca gminy Kaczory. Mężczyzna zadzwonił do swojej siostry i poinformował ją, że chce popełnić samobójstwo.

REKLAMA

08 listopada br. w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał informację, że mieszkaniec gminy Kaczory chce odebrać sobie życie. Policjanci ustalili, że mężczyzna zadzwonił do swojej siostry i poinformował ją o swoich zamiarach. Zdenerwowana kobieta zadzwoniła na policję i przekazała, że jej brat przebywa na terenie gminy Szydłowo.
 
- Na poszukiwania skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci z Posterunku Policji w Szydłowie. W poszukiwaniach coraz większą rolę zaczął odgrywać czas, więc mundurowi przy pomocy rodziny starali się ustalić miejsca, w których mógł przebywać mężczyzna i bardzo szczegółowo przeszukiwali kolejne sektory gminy – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.
 
W trakcie prowadzonych poszukiwań policjanci otrzymali informację, że mężczyzna wrócił sam do domu.
 
- W rozmowie z policjantami 40-letni mieszkaniec gminy Kaczory oświadczył, że wcale nie chciał sobie nic zrobić, tylko nastraszyć swoją rodzinę. Za tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźnie grozi wysoka grzywna. Przestrzegamy ewentualnych naśladowców, że osoby które w taki sposób postąpią, będą ponosiły poważne konsekwencje. Bo należy pamiętać, że wzywając lub informując bezpodstawnie organy ścigania, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę pomocy będzie potrzebowała – komentuje Ż. Kowalska.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: KPP w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki