Gminna debata o bezpieczeństwie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 10)

 

Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Szydłowo, odbyła się w gminnym Centrum Upowszechniania Kultury. Organizatorem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Pile.

REKLAMA

- Głównym celem spotkania było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy Szydłowo w zakresie bezpieczeństwa oraz prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwem. Spotkanie pozwoliło również na wymianę informacji między policją a mieszkańcami gminy na temat istniejących zagrożeń – informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki, Wójt Gminy Szydłowo Dariusz Chrobak, Kierownik Posterunku Policji w Szydłowie mł. asp. Marcin Domagalski, Pani Dorota Kledzik i Pan Zbigniew Ćwikła z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, z Oddziałem w Pile, policjanci dzielnicowi oraz mieszkańcy gminy Szydłowo.
Kierownik Posterunku Policji w Szydłowie mł. asp. Marcin Domagalski zapoznał zebranych ze strukturą oraz wynikami pracy w Posterunku. Omówione zostały między innymi kwestie związane z poziomem zagrożenia w poszczególnych kategoriach przestępstw charakterystycznych dla gminy Szydłowo oraz działania profilaktyczne realizowane przez policjantów. Zaprezentowany został również przez sierż. sztab. Wojciecha Kowalewskiego z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy stan bezpieczeństwa na drogach gminy Szydłowo.

Podczas debaty policjanci zaprezentowali narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Mieszkańcy mogli również obejrzeć przygotowany specjalnie film pokazujący nieskomplikowany mechanizm funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tą część panelu prowadził Naczelnik Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Pile podinsp. Tomasz Wojciechowski.

- Debata społeczna na temat bezpieczeństwa na terenie gminy Szydłowo była kolejną już, jaka została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Pile. Przedmiotowe przedsięwzięcie jest niezwykle istotnym elementem „dialogu” między mieszkańcami a Policją. Z jednej strony daje możliwość zdiagnozowania potrzeb i oczekiwań mieszkańców powiatu w zakresie bezpieczeństwa z drugiej zaś, pozwala na bezpośrednią i szybką wymianę informacji – podsumowuje Ż. Kowalska.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, KPP w PIle; zdjęcia: KPP w PIle

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki