Inwestycja w gospodarczy rozwój

REKLAMA

W rejonie ulicy Wawelskiej projekt zakłada budowę: odwodnienia terenu, trzypasmowej jezdni oraz trzech skrzyżowań z ruchem okrężnym. Pierwsze rondo na skrzyżowaniu z ulicami Giełdową i Magazynową, drugie rondo na skrzyżowaniu z ulicą Strefową i trzecie rondo na skrzyżowaniu ze zjazdem z drogi krajowej nr 11. Natomiast na skrzyżowaniu Wawelska – Składowa powstanie skrzyżowanie skanalizowane z sygnalizacją świetlną. W ramach przebudowy powstanie również odgrodzona pasem zieleni ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem. Będą również zatoki autobusowe z wiatami. Wzdłuż całej ulicy Wawelskiej - do zjazdu na drogę krajową nr 11 - powstanie również inteligentne oświetlenie. Również ścieżka rowerowa na całej długości (do torów kolejowych Piła – Bydgoszcz) będzie miała niezależne oświetlenie.

W rejonie ulicy Młodych prace obejmują budowę: dróg wewnętrznych z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, instalacji energetycznej oraz kanału telekomunikacyjnego. Konieczna będzie także, modernizacja na całej długości samej ulicy Młodych.  Co prawda w ramach tej inwestycji, gmina Piła wykona przebudowę 500 metrowego odcinka od zjazdu z drogi krajowej nr 11 (w dwóch kierunkach), jednak na wykonanie reszty modernizacji potrzeba około 22 milionów złotych. Przypomnijmy, że ul. Młodych jest droga powiatową.

Miasto liczy, że dzięki bogatej ofercie uzbrojonych i dobrze skomunikowanych terenów inwestycyjnych, w Pile i w regionie nastąpi dalszy wzrost inwestycji przemysłowych, a co za tym idzie zwiększy się również liczba nowych miejsc pracy.
 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcia: P. Gadzinowski

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki