Jest dobre zarządzanie - Będą duże inwestycje

Budowę nowych instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych oraz modernizację najstarszych sieci zapowiada spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Łącznie, w ciągu trzech lat MWiK przeprowadzi 19 inwestycji - w dzielnicach mieszkaniowych i przemysłowych - na kwotę prawie 24 000 000 złotych.

REKLAMA

Prezentując planowane inwestycje Prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Pile Mariusz Bednarczyk podkreślił, że infrastruktura wodno-kanalizacyjna obejmuje niemal całe miasto.

-  Miasto mamy „zwodociągowane” w ponad 99 procentach, a skanalizowanie Piły  - według ostatnich danych – sięga 98, 7 procent. Jest to efekt realizacji poprzednich planów inwestycyjnych, które są realizowane przez spółkę od wielu lat.  To oczywiście nie powoduje, że spółka ma zaniechać inwestycji– podkreślił M. Bednarczyk.

Plany przedstawione przez prezesa MWiK obejmują kilka dużych i kosztownych inwestycji. Są to między innymi:

- Wymiana wodociągu przy ulicy Młodych. Koszt 690 000 złotych. Termin 2022 rok.

- Rozbudowa wodociągu przy ulicy przemysłowej. Koszt 300 000. Termin lata 2021 - 2022.

- Rozbudowa sieci kanalizacyjnej przy ulicach: Jastrzębiej, Przepiórczej i Ceramicznej. Koszt 3 600 000 złotych. Termin lata 2020 – 2022.

- Rozbudowa sieci kanalizacyjnej przy ulicy Kamiennej. Koszt 1 500 000 złotych. Termin 2020 rok.

- Rozbudowa sieci kanalizacyjnej przy ulicach: Krzywej i Długosza. Koszt 1 200 000 złotych. Termin lata 2021 – 2022.

- Trzy pierwsze etapy rozbudowy sieci deszczowej na Koszycach (Osiedla K1 i K2 ). Koszt 650 000 złotych. Termin 2020 – 2022.

Władze MWiK-u dążą również do obniżenia kosztów działalności spółki. Dlatego na terenie bazy przy ulicy Wałeckiej powstanie instalacja fotowltaiczna. Celem przeprowadzenia wartej 1 730 000 złotych inwestycji, jest zminimalizowanie negatywnych skutków lawinowo rosnących cen energii elektrycznej.

Łącznie, w trzyletnim planie, MWiK zamierza wykonać 19 inwestycji, na łączną kwotę blisko 24 000 000 złotych. To bardzo dużo biorąc pod uwagę  fakt, iż spółka wykonać te zadania wyłącznie za własne pieniądze. Z uwagi bowiem na wysoki procent „skanalizowania” i „zwodociągowania” Piły, nie może liczyć ani na rządowe, ani na unijne dofinansowanie.Dlatego też obecny podczas konferencji prezydent Piły Piotr Głowski, o zamiarach MWiK-u mówił z dużym uznaniem.

- To efekt dobrego zarządzania oraz realizowania przez władze spółki inicjatyw oszczędnościowych. Jest szczególnie istotne w sytuacji, gdy decyzje podejmowane przez rząd nie pomagają, ale wręcz przeszkadzają w prowadzeniu takich działań jakie zapadają   – podkreślał P. Głowski.

 - Jest to pewien kompromis, pomiędzy zapotrzebowaniem na inwestycje, a możliwościami spółki.  - dodał prezes Bednarczyk.

Prezes MWiK zaznaczył jednocześnie, że planowane inwestycje nie spowodują wzrostu cen za pobór wody i odprowadzanie ścieków. W tym przypadku bowiem taryfy są regulowane odgórnie przez powołaną w ostatnich latach rządową  instytucję o nazwie Wody Polskie. Zatwierdzone przez ten urząd stawki dla Piły będą obowiązywać do 21 czerwca 2021 roku.
To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki